UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацполіція засекретила всі рішення судів у розслідуванні вбивства Шеремета

24 липня з відкритого доступу "з міркувань безпеки" вилучені всі відповідні матеріали.

Національна поліція України прийняла "заходи безпеки", в рамках яких з 24 липня цього року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомляють "Українські новини" з посиланням на відповідь Державної судової адміністрації.

При цьому в Нацполіції не вказали причину відповідного рішення.

"Постановою Головного слідчого управління Національної поліції від 24 липня 2017 року про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, підприємство (державне підприємство "Інформаційні судові системи" - ред.) зобов'язане обмежити в Єдиному реєстрі судових рішень повний і загальний доступ до визначень, прийнятих слідчими суддями Печерського районного суду Києва за клопотаннями у кримінальному провадженні", - йдеться в документі.

Наразі в Єдиному реєстрі судових рішень з відкритого доступу вилучено понад 200 відповідних рішень. Так, вилучені судові рішення про надання правоохоронцям інформації про мобільні переговори можливих фігурантів справи про вбивство журналіста.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.