UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацполіція засекретила рішення судів у справі Шеремета для захисту задіяних осіб

Слідчі відмовилися повідомляти будь-які подробиці про розвиток розслідування.

Головне слідче управління Національної поліції заявляє про те, що засекретило усі судові рішення у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета для захисту життя осіб, "які беруть участь у кримінальному судочинстві".

Про це йдеться у відповіді Нацполіції на запит "Української правди" у зв'язку з винесенням постанови, яке змусило ДП "Інформаційні судові системи" обмежити доступ до всіх рішень суду у цій справі.

У відповіді повідомляється про те, що відповідну постанову винесено "в цілях захисту життя, житла, здоров'я та майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також для забезпечення проведення належного розслідування та недопущення витоку інформації, яка може зашкодити досудовому розслідуванню".

На уточнююче питання УП стосовно того, про яких саме осіб йде мова, в прес-службі відповіли, що це "всі без винятку особи, задіяні в процесі: і свідки, і слідчі, і судді".

Видання зазначає, що в управлінні відмовилися повідомляти будь-які подробиці щодо розвитку розслідування: "На сьогодні досудове розслідування триває і на даному етапі розголошення відомостей негативно вплине на результати його проведення".

Також видання підкреслило, що слідчі не відповіли на питання, чому така постанова з'явилася лише через рік після вбивства Шеремета та внесення цієї справи до єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, в Головному слідчому управлінні також не відповіли, чому особам, задіяним у цьому процесі, потрібні інші заходи безпеки через рік після початку розслідування, і які саме це заходи.

У Нацполіції також додали, що це було рішення слідчого, яке відповідно до ч.3 ст.110 КПК ухвалено у вигляді постанови, яка виноситься у випадках, передбачених Кодексом, а також коли слідчий визнає це за необхідне.

Нагадаємо, що Національна поліція прийняла "заходи безпеки", в рамках яких з 24 липня засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

15 травня поліція допитала екс-співробітника СБУ Ігоря Устименка в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета. Авторам документального фільму "Вбивство Павла" вдалося з'ясувати, що Устименко приїжджав до дому Шеремета в ніч напередодні вбивства та провів там більше години. Офіційне слідство цією інформацією не володіло.