UA / RU
Підтримати ZN.ua

Начальника охорони "Нафтогазу" заарештували у справі про злочини проти Євромайдану

Екс-заступник голови Департаменту громадської безпеки МВС підозрюють у закупівлі російських гранат для розгону Евромайдана.

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому заступнику начальника Департаменту громадської безпеки МВС Сергієві Поготову, якого підозрюють у причетності до злочинів проти Євромайдану.

Згідно з рішенням суду, винесеним у понеділок, 2 жовтня, Поготов повинен провести 60 днів під нічним домашнім арештом, повідомляє Hromadske.ua.

Суд також зобов'язав підозрюваного здати паспорти для виїзду за кордон.

Прокуратура наполягала на триманні Поготова під вартою.

За даними слідства, у січні-лютому 2014 року, вступивши у змову з екс-міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком та його заступником Віктором Ратушняком, Поготов перевищив владу і службові повноваження.

Зокрема, Поготов ініціював придбання світлошумових гранат і гранат подразнювальної дії підвищеної потужності російського виробництва. Гранати видавалися підрозділам "Беркуту" на підставі рапортів Поготова.

Ці гранати застосовувалися проти протестувальників на Майдані Незалежності, у Маріїнському парку, на вулицях Інститутській та Грушевського. У результаті одна особа загинула, 17 – отримали тяжкі тілесні ушкодження, 22 – середньої тяжкості і 45 – легкі тілесні ушкодження.

Сам Поготов заявив, що "діяв виключно в рамках процесуальних положень та посадових інструкцій" і винним себе не вважає.

Як відомо, після звільнення з органів МВС, Поготов зайняв посаду керівника групи охорони Департаменту безпеки НАК "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, 29 вересня співробітники ГПУ вручили повідомлення про підозру начальнику Департаменту превентивної діяльності національної поліції Ігореві Бабичу та його заступнику Анатолїєві Серединському. Підозру також вручили керівнику групи охорони Департаменту безпеки НАК "Нафтогаз України" Сергієві Поготову.

Під час Революції Гідності всі троє обіймали відповідальні посади в Департаменті громадської безпеки МВС і, за даними слідства, координували дії "Беркуту", зокрема, штурм Майдану 18 лютого 2014 року.

Печерський суд відмовився розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваним, згодом засідання про запобіжний захід для Бабича було перенесено.

За діючих співробітників заступилися міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.

У МВС назвали звинувачення "надуманими". Аваков аргументував свою позицію наявністю у Бабича статусу учасника АТО.

2 жовтня начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив про спроби кества МВС та НПУ перешкодити розслідуванню кримінальних проваджень щодо діючих співробітників, підозрюваних у злочинах проти Евромайдана, і чинити тиск на суд. Горбатюк також опублікував частину доказової бази щодо підозрюваних.

Раніше начальник Горбатюк повідомляв про те, що що наразі у справах про злочини проти Єввромайдануповідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлено до суду обвинувальні акти, і є вже більше 35 вироків.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності", а також в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".