UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацгвардію переведуть на стандарти НАТО протягом чотирьох місяців

Після реформування Нацгвардія зможе брати участь у міжнародних операціях з підтримання миру.

Відділ стратегічного планування Національної гвардії України, куди увійшли закордонні фахівці і бойові офіцери, протягом чотирьох місяців має намір перевести Нацгвардію на стандарти НАТО: спочатку реформувати структуру управління і всі штаби, а потім підвищити якість підготовки особового складу.

Зокрема, у відділ стратегічного планування входять активісти та волонтери проекту міжнародного співробітництва "Патріот", які тренували спецназівців МВС в Луганській області і добровольців у Києві.

Групу залучених експертів очолює грузинський бригадний генерал Георгій Каландадзе, колишній начальник Генштабу Збройних сил Грузії, також серед інструкторів його екс-заступник Мераб Кікабідзе, який очолював прикордонну службу Грузії. Ще один грузин - Давид Макішвілі, колишній командир бригади спеціального призначення.

Реформування Нацгвардії пройде в кілька етапів. Протягом наступних двох місяців буде реформовано штаб і структура управління. Протягом чотирьох місяців повинна бути перероблена система підготовки особового складу, повідомив співробітник Головного управління Національної гвардії Костянтин Паршин.

Наголошується, що по завершенню програми реформування Нацгвардія зможе брати участь у міжнародних операціях з підтримання миру. Також серед реформ Національної гвардії - створення нової бригади легкої піхоти за стандартами НАТО.

Нещодавно Україна підписала з НАТО Дорожню карту з оборонно-технічного співробітництва. Документ визначає основні заходи співробітництва в інтересах розвитку спроможностей України у сфері озброєння та військової техніки, досягнення взаємосумісності із силами НАТО у цій галузі, а також надання допомоги Україні щодо переходу на технічні стандарти Альянсу.

На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яку була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та Альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".