UA / RU
Підтримати ZN.ua

Набув чинності закон про масове тестування на COVID-19: що це означає

Закон передбачає окремі умови для медиків і звичайних громадян.

У вівторок, 19 травня, набув чинності закон, що передбачає масове тестування громадян на коронавірус.

"Закон набирає чинності з дня його опублікування. Він діє упродовж терміну дії карантину та обмежувальних заходів, уведених Кабінетом міністрів України в порядку, встановленому законом, та упродовж двох місяців з моменту їхнього скасування", – йдеться в документі, опублікованому в "Голосі України".

Тестування буде обов'язковим для: осіб, що звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби; осіб, які мають встановлений контакт з людиною, хворою COVID-19. Також обов'язково повинні тестуватися медики та особи, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням розповсюдження COVID-19 (у тому числі співробітники Національної поліції і Національної гвардії).

Зокрема, законопроект передбачає:

1. Для населення:

• широкомасштабне тестування на коронавірус за кращими міжнародними практиками (на амбулаторному та стаціонарному рівнях). Як раніше заявляли в Міністерстві охорони здоров'я України, ПЛР-тестування на COVID-19 повинно проводитися безкоштовно;

• розвиток мережі пунктів тестування по всій країні.

2. Для медичних працівників:

• підвищення виплат при самоізоляції для медиків, зокрема, які контактували з хворими COVID-19 (100% доходу, досі діяла норма – тільки 50 % від заробітної плати);

• пріоритетне, регулярне і обов'язкове тестування медиків;

• обов'язкове навчання медичних працівників (щодо використання засобів індивідуального захисту, заходів щодо профілактики інфекцій і інфекційного контролю при наданні медичної допомоги та догляду за пацієнтами, хворими COVID-19 тощо);

• алгоритм пікового навантаження на лікарні, які приймають хворих COVID-19;

• передбачена можливість залучати інтернів, а також лікарів без підтвердженої кваліфікації до боротьби з коронавірусом на волонтерських засадах.

Крім того, закон зобов'язує Уряд регулярно публікувати інформацію про наявність тестів в медустановах, засобів індивідуального захисту для лікарів і про розподіл закупівель та гуманітарної допомоги в кожну область.

Відзначимо, що раніше глава МОЗ Максим Степанов заявив, що тестування ІФА-тестами можуть початися вже на цьому тижні. А за словами головного санлікаря Віктора Ляшка, Україна може робити їх до мільйона на добу.

Як зазначав епідеміолог Михайло Фаворов, тести на коронавірус, які застосовувалися на початку пандемії, були недостатньо точними і давали 20% помилкових результатів, що відбивалося на українській статистиці.

Також раніше повідомлялося, що Центр громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України забракував вітчизняні ПЛР-тести на коронавірус, куплені Офісом президента.