UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ закрило справу про незаконне збагачення Семочка - ЗМІ

Після декриміналізації відповідної статті антикорупціонери закрили кілька десятків справ, зокрема резонансних.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) закрило справу про незаконне збагачення першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, повідомляють "Українські новини" із посиланням на джерела в правоохоронних органах.

"Справу Семочка закрили", - розповів журналістам їх співрозмовник.

Підставою для закриття кримінального провадження стало рішення Конституційного суду України про декриміналізацію статті про незаконне збагачення. Справу проти Семочка було відкрито за статтею 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України.

За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, екс-голова ГУ СБУ в Києві та Київській області, заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.

Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.

Сім'я Семочка володіє трьома будинками в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів та іншим коштовним майном, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, контррозвідка підтвердила, що у фактичної дружини Семочка та її доньки є громадянство РФ, наявність якого сам заступник голови СЗР публічно заперечував. Дружина Семочка та її діти неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові.

Як відомо, 7 березня президент Петро Порошенко закликав парламентарів невідкладно прийняти нову редакцію статті про незаконне збагачення.

26 лютого Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ піддали критиці Світовий банк, МВФ і "Велика сімка" (G7).

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.

Докладніше про необхідність реформування суду читайте в інтерв'ю судді КСУ Ігоря Сліденка у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".