UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ вважає достатніми докази провини Охендовського

Бюро відреагувало на рішення керівника САП припинити розслідування у справі голови ЦВК.

Національне антикоррупционое бюро вважає, що справу проти голови ЦВК Михайла Охендовського за фактами можливого отримання ним коштів з "чорної каси" Партії регіонів можна було відправляти в суд.

"Щодо рішення Керівника САП про зупинення слідства стосовно Голови ЦВК, то як керівник групи прокурорів він не зобов'язаний погоджувати свої рішення з детективами Національного бюро. На переконання НАБУ, докази, зібрані детективами у їхній сукупності є достатніми для повідомлення Голові ЦВК про підозру в її остаточній редакції та подальшого скерування обвинувального акту до суду", - повідомляє прес-служба НАБУ.

При цьому наголошується, що згідно із законодавством направити справу в суд може тільки керівник САП Назар Холодницький, оскільки саме він здійснив перше повідомлення про підозру. Це передбачено ст. 279 КПК, в якій зазначено, що "якщо повідомлення про підозру здійснив прокурор, повідомити про нову підозру або змінити раніше повідомлене підозру має право виключно прокурор".

"Національне антикорупційне бюро не бачить підстав для занепокоєння з боку САП в питанні перевірки достовірності підписів, так само як і щодо термінів давності записів в "амбарній книзі ПР". Для прикладу, достовірність підписів Голови ЦВК була підтверджена двічі. Вперше це зробили експерти Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ). Повторна почеркознавча експертиза проводилася за вказівкою САП комісією у складі експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М. Бокаріуса і Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України", - йдеться на сайті.

Той факт, що останній запис в "амбарні книзі" зроблено в грудні 2012 року, на думку детективів НАБУ, кардинально не впливає на можливість доведення фактів, в ній містяться.

Також бюро відреагувало на передачу Генпрокуратурі справи щодо решти матеріалів "чорної бухгалтерії Партії регіонів". Відзначається, що детективи НАБУ продовжать роботу над цією справою у складі спільної слідчої групи з департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури.

Раніше САП призупинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не тільки самого факту передачі коштів, але і використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах Партії регіонів виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і виконував їх взагалі).

Нагадаємо, 13 грудня минулого року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

Голову Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабаря від Партії регіонів.

У квітні НАБУ скерувало до САП остаточний варіант підозри Михайлу Охендовському.

Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів читайте в статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися в невидиму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".