UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ відповіло на звинувачення Луценка про втручання в американські вибори

В НАБУ назвали відповідну заяву генпрокурора такою, що не відповідає дійсності.

Національне антикорупційне бюро назвало абсурдною спробою дискредитації заяву генерального прокурора Юрія Луценка про те, що НАБУ могло вплинути на вибори в США на користь Хілларі Клінтон. Про це йдеться в офіційній заяві, яку НАБУ оприлюднила 22 березня.

"Заява генерального прокурора України, який публічно припускає, що Національне антикорупційне бюро могло вплинути на вибори президента Сполучених Штатів Америки, не відповідає дійсності та є абсурдною спробою дискредитувати незалежну антикорупційну інституцію", - йдеться в заяві.

Зазначено, що важко уявити ситуацію, коли б новостворений правоохоронний орган в країні після революції зміг вплинути на вибори у Сполучених Штатах Америки.

"Компетенція НАБУ - викриття та притягнення до відповідальності саме українських топ-посадовців. Тож, ніяких доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта детективи НАБУ не збирали та не передавали, оскільки це поза компетенцією Національного бюро", - заявили в антикорупційному органі.

В НАБУ зазначили, що Луценко добре обізнаний із цим фактом, адже всі матеріали розслідування "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів" ще в червні 2017 року передали до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ для подальшого слідства. Винятком став лише епізод щодо дій колишнього голови Центральної виборчої комісії України, слідство у якому призупинено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Зі свого боку нагадаємо, що інформацію зі згадкою про присутність прізвища Пола Манафорта з-поміж інших на сторінках так званої "чорної бухгалтерії" НАБУ опублікувало у відповідь на численні запити українських та зарубіжних ЗМІ для уникнення її викривлення та спекуляцій", - додали в НАБУ.

У Нацагентстві наголосили, що уряд США загалом та посольство Сполучених Штатів в Україні, зокрема, завжди підтримували Українську державу та НАБУ як інституцію з моменту її створення у 2015 році. Окрім того, з боку міжнародних партнерів було зроблено дуже багато для боротьби з корупцією в України.

У свою чергу директор НАБУ Артем Ситник у відеокоментарі називає спекуляціями аудіозапис, який використали як доказ нібито "зливу" інформації США. Він зазначив, що його слова неправильно тлумачать.

"Я не коментуватиму законність чи автентичність записів моїх приватних розмов. Але можу наголосити, що неодноразового в ході приватних бесід я жартома згадував чисельні публікації в ЗМІ про те, що нібито були якісь втручання у вибори президента США. Мені немає чого приховувати, готовий цю позицію підтвердити будь-якому компетентному органу, який, можливо, зацікавиться цими спекуляціями", – сказав Ситник.

20 березня Юрій Луценко в інтерв'ю американському виданню The Hill розповів, що ГПУ розслідує умисний "злив" фінансових звітів про Пола Манафорта з метою вплинути на вибори в США на користь Хілларі Клінтон. Витік цих даних в ЗМІ США викликав відставку Манафорта зі штабу Трампа і призвів до одного з ключових звинувачень в ході розслідування змови з Росією.

Луценко також звинуватив посла США Марі Йованович у втручанні в роботу Генпрокуратури. Він стверджує, що посол США Марі Йованович нібито передавала йому список осіб, яких просила не піддавати кримінальному переслідуванню. У Держдепартаменті США заяву очільника ГПУ спростували, назвавши її "відвертою вигадкою".