UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ повторно затримало двох фігурантів справи "Укргазвидобування"

Пісного й Рябошапку затримали на виході з Лук'янівського СІЗО.

У середу, 22 червня на виході з Лук'янівського СІЗО відразу після звільнення під заставу детективи Антикорупційного бюро затримали Валерія Пісного й Олега Рябошапку – фігурантів справи про розкрадання газу, видобутого ПАТ "Укргазвидобування", повідомляє прес-служба НАБУ.

Пісний та Рябошапка затримані за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Невідомі намагалися перешкоджати діям детективів НАБУ, для забезпечення порядку було залучено спецназ Антикорупційного бюро.

Раніше затримані були заарештовані Солом'янським судом на 60 днів як співорганізатори злочинної групи, однак сума встановленого для них застави (1 і 1,5 мільйони гривень) була істотно нижчою, ніж для "рядових" фігурантів справи (від 50 до 200 мільйонів) і, на думку слідства, не відповідала розміру завданих державі збитків. Антикорупційна прокуратура заявила про намір оскаржити суму застави.

Читайте також: Онищенко заявив про свою невинність та готовність залишитися в Україні

Нагадаємо, 17-18 червня суд заарештував десятьох фігурантів справи про розкрадання газу, видобутого ПАТ "Укргазвидобування". Сумарний розмір застави перевищив мільярд гривень.

15 червня детективами НАБУ та прокурорами САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством "Укргазвидобування", було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. В результаті було затримано десять осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.

16 червня керівник САП Назар Холодницький зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенко, як одного з організаторів розкрадання державного газу.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, протягом 2013-2016 років ПАТ "Украгазвидобування" через фіктивні біржі продавала газ за заниженою ціною підприємствам, підконтрольним угрупованню. Потім блакитне паливо за ринковою ціною перепродавалося підприємствам реального сектору економіки. У результаті махінацій держава понесло до 3 мільярдів гривень збитків.