UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ повідомило про підозру затриманому керівнику ОГХК

В рамках розслідування привласнення 300 млн гривень затримано три людини.

© НАБУ
Розкрадання в ОГХК здійснювалися за стандартною "схемою"
Розкрадання в ОГХК здійснювалися за стандартною "схемою"
© НАБУ
Підконтрольні Мартиненку компанії успішно торгують вже через нові прокладки
© НАБУ
Розкрадання в ОГХК здійснювалися за стандартною "схемою"

Детективи Національного антикорупційного бюро в середу, 25 січня, вручили повідомлення про підозру в. о. голови правління ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", повідомляє прес-служба НАБУ.

Топ-менеджера держкомпанії підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, підозрюваний, а також затримані в середу начальник відділу продажів і колишній заступник директора з комерційних питань причетні до заподіяння держкомпанії понад 300 мільйонів гривень збитку.

У НАБУ уточнили, що в 2014 році затримані разом з іншими особами, в тому числі - громадянами інших держав, які утворили групу для отримання неправомірної вигоди в інтересах іноземних компаній, які, в свою чергу, пов'язані з посадовими особами ОГХК. Учасники "схеми" реалізовували титанову і титановмісну сировину, яка використовується в авіаційній і хімічних галузях промисловості, приватним компаніям-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, за заниженими цінами.

Компанії-посередники перепродавали куплену в ОГХК титанову продукцію за ринковими цінами міжнародним компаніям. Різниця у вартості надходила на рахунки компаній-посередників і під виглядом оплати за надані транспортні послуги виводилася на рахунки інших компаній, підконтрольних посадовим особам ОГХК.

Як повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка здійснює процесуальної керівництво у кримінальному провадженні, протягом 2015-2016 років "схемники" незаконно збагатилися на 13 мільйонів доларів.

Слідство намагається встановити місцезнаходження інших учасників злочинної схеми.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" почала діяльність з серпня 2014 року, коли уряд України передав їй в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного (ВГМК) і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК).

ДП "ОГХК" в грудні 2016 року було перетворено в ПАТ "ОГХК". Згідно з даними в держреєстрі, в.о. керівника ПАТ є Руслан Журило.

У квітні 2015 року "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" переданий в управління держпакет 51% акцій ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат". У листопаді 2016 року спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" Володимира Сівака, якого підозрюють у розтраті коштів підприємства в особливо великих розмірах.