Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) не направляло генеральному прокурору України лист з проханням притягнення до відповідальності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури САП) Назара Холодницького, йдеться у відповіді прес-служби НАБУ на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
"Швидше за все, мова йшла про скарзі, підготовленої детективами Бюро у відповідь на бездіяльність прокурора при розслідування так званої справи МАУ та у відповідності з чинним процесуальним законодавством України", - йдеться у відповіді.
У НАБУ пояснили, що мова йде про те, що 10 листопада детективи Бюро в порядку, передбаченому ст. 277 КПК України, підготували і направили на затвердження заступнику генпрокурора - керівнику САП повідомлення про підозру керівнику та головному бухгалтеру авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", а також екс-голові Державної авіаційної служби України у вчиненні кримінального злочину по заволодінню коштами Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях в особливо великих розмірах, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Також у відповіді говориться, що 24 листопада в НАБУ за підписом Холодницького надійшов лист з відмовою у погодженні вказаних повідомлень про підозру. Проаналізувавши лист, детективи Бюро прийшли до висновку про невідповідність зроблених суджень і висновків фактичним даними, підтвердженими матеріалами кримінального провадження.
"Саме тому, відповідно до вимог законодавства (ст. ст. 311-312 КПК України), на адресу генпрокурора 25 листопада направлена скарга щодо бездіяльності його заступника - керівника САП", - підкреслили в прес-службі, зазначивши при цьому, що порядок направлення скарги на бездіяльність прокурора чітко визначений положеннями чинного Кримінального процесуального кодексу України, згідно з яким скарга подається прокурору вищого рівня щодо прокурора, рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються.
"Враховуючи, що рішення про незгоду повідомлень про підозру прийнято заступником генерального прокурора України - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його бездіяльність оскаржена у встановленому порядку генерального прокурора України", - повідомили в НАБУ.
У той же час у прес-службі підкреслили: "Замість того, щоб розібратися по суті скарги та прийняти заходи, як того вимагає закон, генеральний прокурор зробив публічну заяву, що може зашкодити взаємодії між НАБУ і САП".
Як повідомлялося, в ефірі телеканалу "1+1" Луценко заявив, що Національне антикорупційне бюро звернулося до нього з проханням притягнути до відповідальності Холодницького. Луценко заявив: "Я не буду цим займатися. Я просто як генеральний прокурор, маючи обмежену компетенцію щодо цих двох інституцій, проводжу з ними робочі наради".
У серпні сталося зіткнення між співробітниками ГПУ і детективами Національного антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом. Повідомлялося, що між співробітниками НАБУ і Генпрокуратури стався конфлікт, при якому бійці спецназу НАБУ застосували проти трьох співробітників ГПУ силу. У НАБУ назвали інцидент із співробітниками Генпрокуратури "позаштатної робочої ситуацією".
Детальніше про протистояння між Генеральною прокуратурою україни (ГПУ), її структурним підрозділом Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП) і Національним антикорупційним бюро (НАБУ) читайте у матеріалі Володимира Сущенко"Досудове розслідування корупційних злочинів: прокуратура і НАБУ - протистояння чи співпраця?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".