UA / RU
Підтримати ZN.ua

На закупівлі запчастин до тепловозів чиновники Укрзалізниці вкрали майже 60 мільйонів гривень - СБУ

Посадові особи організували корупційну схему поставки і установки на тепловози неякісних запчастин.

© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ

СБУ викрила посадових осіб Укрзалізниці та колишніх керівників Дніпропетровського тепловозоремонтного заводу на розкраданні майже 60 мільйонів гривень, повідомили в прес-службі СБУ.
Оперативники спецслужби встановили, що чиновники організували корупційний механізм поставки і установки на тепловози державного підприємства неякісних запасних частин. До угоди вони залучили ряд комерційних структур, які поставляли беушную продукцію під виглядом нової. Різницю організатори виводили на рахунки фіктивних підприємств і переводили в готівку. Своїми діями вони завдали збитки УУкрзалізніці більш ніж 58 мільйонів гривень.

За висновком профільних експертів, експлуатація цих запчастин могла привести до виникнення надзвичайних подій, зокрема травмування пасажирів і працівників залізниці.

За результатами процесуальних дій протягом серпня поточного року повідомлялося про підозру 12 посадових осіб керівної ланки структурних підрозділів АТ «Укрзалізниця» і 3 колишнім керівникам
ЗАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

По інформації відомства, ведеться розслідування ще ряду кримінальних злочинів за фактами поставки на підприємства АТ «Укрзалізниця» продукції неналежної якості та невідомого походження.

Читайте також: Кабмін призначив керівника "Укрзалізниці"

Нагадаємо, що минулого тижня СБУ розкрила багатомільйонну корупційну схему при закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту пасажирського рухомого складу "Укрзалізниці".

За даними попереднього розслідування, корупційна схема була організована менеджментом філії "Пасажирська компанія" "Укрзалізниці" через комерційні структури, в тому числі і з ознаками фіктивності.

Протягом 2019-2020 років філія виділив понад 60 млн грн для закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту пасажирського рухомого складу, а переможцями тендерних торгів стали підконтрольні організаторам структури. Експертиза показала безпідставне завищення вартості продукції, яка завдала збитків державі на суму майже 12 млн грн.