UA / RU
Підтримати ZN.ua

На цьому тижні КСУ розгляне конституційність постанови уряду щодо введення карантину

На думку позивача, постанова непропорційно встановлює деякі обмеження.

Конституційний Суд під час засідання 2 липня розгляне відповідність Основному закону постанову Кабінету міністрів щодо введення по всій Україні карантину, повідомила пресслужба КСУ.  Позов подав Верховний Суд. 

“2 липня о 10.30 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України окремих положень постанови Кабінету Міністрів України „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів“, положень частин першої, третьої статті 29 Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“, абзацу дев’ятого пункту 2 розділу 11 „Прикінцеві положення“ Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік», - йдеться у повідомленні. 

На думку позивача, положення нормативно-правових актів на період дії карантину, які оскаржуються в суді, встановлюють непропорційні обмеження права на свободу пересування, права на мирні зібрання, права на підприємницьку діяльність, права на доступ до медичної допомоги.  

“Верховний Суд також вбачає непропорційне обмеження рівня матеріального забезпечення працівників бюджетних установ, прокурорів та суддів, що порушує принцип верховенства права та гарантії незалежності суддів”, - додали в КСУ. 

Читайте також: Повернення до жорсткого карантину: Кабмін назвав головну умову

4 червня Конституційний суд отримав подання ВС щодо конституційності карантину, який введи в Україні через пандемію коронавірусу. Із травня в Україні діє адаптивний карантин. Тобто рішення щодо пом’якшення обмежень тепер ухвалює місцева влада з урахуванням епідемічної ситуації.  

17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження.