UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Скляному мості в Києві відкрилася виставка «Незалежність – це я. Незалежність – це ми. 30 історій змін до річниці відновлення незалежності»

Виставка триватиме до 1 жовтня

© Олександр Хоменко
© Тарас Чмут
© Олександр Хоменко
© Олександр Хоменко
© Данило Павлов

У середу, 15 вересня, у Києві відкрилася фотовиставка «Незалежність – це я. Незалежність – це ми. 30 історій змін до річниці відновлення незалежності», яку організувала громадська організація ІСАР Єднання. Три десятки світлин про діяльність громадських організацій експонуються на пішохідному мосту між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів.

U-Cycle На фото: Велодень 2021 року зібрав не менше тисячі власників двоколісного транспорту.
Олександр Хоменко

У фокусі кожного фото – люди, які щодня роблять значний особистий внесок у розвиток України та покращення життя громадян. Це волонтери, активісти та благодійники.

Організатори спочатку повідомили, що виставку-діалог відкрили Марина Хонда, заступник голови КМДА і Володимир Шейгус, виконавчий директор громадської організації ІСАР Єднання. Пізніше в КМДА повідомили, що Хонди на відкритті не було. Організатори виправили прес-реліз, де її місце зайняв Роман Лелюк, директор департаменту громадських комунікацій КМДА.

“Організації громадянського суспільства дуже багато зробили для незалежності України. І Помаранчева революція, і Революція гідності могли б елементарно не відбутися без достатньої кількості громадських активістів, які мали досвід та розуміли, що потрібно робити. 

За 30 років багато громадських організацій виросли з невеликих ініціатив, які робили лише перші кроки в активізмі, до потужних структур, які впливають на політику і економіку, адвокатують зміни та спільно з різними міністерствами і відомствами напрацьовують нове законодавство”, – зазначив Володимир Шейгус.

Повернись живим. На фото: активісти фонду «Повернись живим» ідуть по Хрещатику окремою колоною під час «Маршу ветеранів» 2021 року.
Олександр Хоменко

Відбір 30 організацій-учасників, представлених на світлинах виставки, здійснювався за принципом охоплення всієї географії України та різних сфер діяльності (екологія, освіта, підтримка людей з інвалідністю, ветеранів, емігрантів, опіка і допомога дітям, сфера культури та спорту, правова допомога тощо). І це лише невелика вибірка громадських ініціатив, які разом з іншими покращують якість життя людей в країні. 

Автори світлин виставки-діалогу відомі українські фотографи – Олександр Хоменко, Павло Пашко, Сергій Нужненко, Сергій Коровайний, Христина Кулаковська, Маркіян Лисейко, Юрій Стефаняк, Валентина Уварова та Олексій Карпович.

“Громадські організації в моєму розумінні близькі до стартапів в тому сенсі, що вони покликані задовольняти певні запити суспільства: на рівність прав людей, на свідоме ставлення до навколишнього середовища і тварин, на задоволення потреб незахищених верств суспільства тощо, – зазначає фотограф та впорядник виставки Олександр Хоменко.

Задача фотовиставки – показати на прикладі великих і малих організацій, які працюють із найрізноманітнішими проблемами, їхній вплив на життя людей, на ті зміни, які покращують нашу країну”.

БУР (Будуємо Україну разом). На фото: група волонтерів БУРу допомагає переселенцю з Донбасу добудувати свій будинок у Бердянську.
Олександр Хоменко

Читайте також: 7 питань про події, історії та факти, пов’язані з незалежністю України

Нагадаємо, стартувало онлайн-голосування за топ-30 книжок за роки незалежності України. Голосування триватиме до 15 жовтня. Обирати можна від 1 до 30 книжок.