Російсько-терористичні війська упродовж минулої доби, 6 квітня, 14 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі, при цьому сім разів – із забороненого Мінськими домовленостями озброєння з витратою 59 мін.
У смузі дій оперативно-тактичного угруповання "Схід" Збройних сил України терористи десять разів обстріляли українські укріплення. По захисниках Павлополя двічі гатили з мінометів калібрів 120 та 82 мм, Авдіївки – 82-мм мінометів, гранатометів різних систем і стрілецької зброї.
Позиції Об'єднаних сил у районі Пісків обстрілювали з озброєння БМП і великокаліберних кулеметів, з кулеметів цього ж калібру та гранатометів – Широкиного (АГС) та Опитного (СПГ).
Зі станкових протитанкових гранатометів бойовики відкривали вогонь поблизу Старогнатівки, Авдіївки та Чермалика, у першому випадку застосовували також стрілецьку зброю. Оборонців Красногорівки окупанти обстрілювали з автоматичних станкових гранатометів.
У смузі дій ОТУ "Північ" окупанти здійснили чотири обстріли. Опорні пункти українських військових поблизу Зайцевого накривали вогнем з мінометів калібру 120 мм, Хутора Вільного – 82 мм, автоматичних станкових гранатометів і кулеметів великого калібру. Під обстріл з 82-х мінометів, станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів потрапили також оборонці Золотого-4.
Бійці Об'єднаних сил не залишили ворожі обстріли без адекватної відповіді. Військовослужбовці продовжують надійно контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.
Вночі 7 квітня бандформування обстріляли позиції ЗСУ поблизу Широкиного з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Підрозділ, який зазнав вогневого впливу, відповів на ворожий обстріл із застосуванням штатного озброєння.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, унаслідок бойових дій в Донбасі двох бойовиків знищено, ще одного поранено.
Зазначимо, напередодні першого туру виборів президента України 31 березня ситуація у зоні ООС значно ускладнилася, побільшало ворожих обстрілів, зокрема із забороненого "Мінськом" озброєння. У лавах ЗСУ були втрати. "Жодних сумнівів немає в тому, що окупаційні війська, терористичні угруповання Російської Федерації зроблять все для того, щоб перешкодити нам провести чесні і прозорі вибори", - наголосив міністр оборони Степан Полторак.
7 березня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) погодили черговий безстроковий режим припинення вогню в Донбасі з опівночі 8 березня. "Весняне перемир'я" стало вже 19-м від початку війни в Донбасі. Воно, як і попередні перемир'я, у перший же день було порушено бойовиками російсько-окупаційних формувань.
13 березня спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік закликав сторони до перемир'я, а також висловив незадоволеність його результатами і темпами реконструкції пункту пропуску "Станиця Луганська".