Оновлений розділ петицій запущений на офіційному інтернет-представництві президента України, повідомив заступник голови АП Дмитро Шимків.
"Сьогодні ми вирішили запустити третю версію сайту петиції, в якому з'явиться новий функціонал", - повідомив Шимків.
За його словами, добавлена рубрикація, яка дозволяє краще проводити навігацію, наводиться статистика, оновлена система пошуку, з'явилася можливість переглядати перелік підтриманих петицій, додано розділ "обрані петиції", в якому ви можете відстежувати ті петиції, за якими ви хочете спостерігати, оновлений дизайн.
Шимків повідомив, що за останній рік зареєструвалися понад 700 тисяч користувачів, які користуються системою електронних петицій.
"На 5 вересня 2016 року зареєстровано 25953 електронних петицій, а якщо говорити про популярність, то безпосередньо сайт електронних петицій за цей час відвідало більше шести мільйонів користувачів. 75% відвідувачів - це українці", - розповів Шимків.
Заступник глави адміністрації президента також повідомив, що станом на сьогодні 40 петицій набрали по 25 тисяч голосів і більше, 38 петицій отримали відповідь президента, дві петиції зараз в розробці. Триває збір підписів під 1 тис. 639 петицій, і не набрали необхідної кількості підписів 21 тис. 199 петицій.
За словами Шимківа, більшість петицій належать до компетенції Кабміну, Верховної Ради або центральних виконавчих органів влади.
У липні 2015 року
У липні 2015 року Верховна Рада прийняла закон про електронні петиції. Петиція, адресована відповідно президенту України, Верховній Раді, Кабінету міністрів повинна бути розглянута за умови збору на її підтримку не менше 25 тисяч підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня опублікування петиції. Наприкінці серпня президент України Петро Порошенко затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованій президенту, і дав старт роботі відповідного сайту.
За цей час президент дав відповідь на декілька петицій, які набрали більше 25 тис. підписів користувачів. Зокрема, він відмовився підтримати вільне носіння зброї громадянами країни, схвалив ідею звільняти депутатів за три прогулу, обґрунтував формальну відмову призначати Юлію Тимошенко послом у Гондурас, а Дарта Вейдера – прем'єр-міністром України.