У селищі Мізоч Рівненської області отруїлися 22 вихованця та два працівники школи-інтернату. Причиною отруєння став спалах гострої кишкової інфекції, збудник якої епідеміологи вже встановили. У результаті отруєння частину постраждалих госпіталізували. Про це повідомила прес-служба Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я.
"Кількість хворих, які постраждали під час спалаху гострої кишкової інфекції в КЗ "Мізоцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів", становить 24 особи, з них 22 дитини та 2 працівника закладу", - йдеться у повідомленні.
Зазначено, що 16 хворих госпіталізували до Здолбунівської, Млинівської та Костопільської районних лікарень. Інші вісім постраждалих лікують амбулаторно.
"За результатами епідеміологічного розслідування спалаху гострої кишкової інфекції встановлено, що збудником, який спричинив захворювання людей стала сальмонела ентерітідіс. Збудник був виявлений у хворих, в охолодженому сирому м'ясі та на робочих поверхнях харчоблоку (поличка холодильника, тертка для варених овочів, лоток для сирого м'яса)", - додали у прес-службі.
Згідно з інформацією Рівненського лабораторного центру, спалаху інфекції сприяли недотримання правил особистої гігієни та порушення санітарно-гігієнічних вимог при приготуванні та зберіганні харчових продуктів. Про порушення санітарно-гігієнічних норм свідчать бактерії групи кишкової палички, які епідеміологи виявили на робочих поверхнях та об'єктах довкілля (48% змивів незадовільні) та у продуктах харчування (40% не відповідають санітарним вимогам).
"Ймовірним джерелом інфекції могли стати два працівники харчоблоку, у яких виявили сальмонелу ентерітідіс (у одного була наявна клінічна картина хвороби, в іншого не було симптомів захворювання)", - підсумували в лабораторному центрі.
Нагадаємо, 13 вересня у школі №62 у Дніпрі захворіли учні різних класів. Дітей віком від 7 до 12 років шпиталізували до лікарень з ознаками харчового отруєння. Стан постраждалих медики оцінювали як середньої тяжкості, до реанімації жодна дитина не потрапила.
За фактом отруєння дітей поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.