Івано-Франківська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) вирішила ввести на території регіону карантину "червоного" рівня через стрімке поширення коронавірусу.
Повідомляється, що рішення було прийнято на засіданні комісії, яке відбулося в середу, 17 лютого, за участю міністра охорони здоров'я Максима Степанова і головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.
Ляшко на початку засідання зазначив, що керівництво області повністю виконало вимоги МОЗ, підготувавши 50% всіх лікарняних ліжок в регіоні для розміщення пацієнтів з COVID-19, при цьому 80% цих ліжок забезпечені подачею кисню. Однак попри це, місць для пацієнтів з коронавірусів в COVID-лікарнях Прикарпаття все одно не вистачає.
"Останні 10 днів спостерігається значне зростання числа випадків коронавірусної хвороби, і що найбільше нас лякає - госпіталізацій", - підкреслив Ляшко.
Облкомісія прийняла рішення про введення карантину "червоного" рівня з 22 по 28 лютого.
У цей період закладам громадського харчування можна працювати тільки на винос.
Розважальні заклади, нічні клуби, кінотеатри, спортивні зали повинні припинити роботу.
В регіоні забороняється проведення культурних і релігійних заходів, а також очне навчання учнями 5-11 класів.
"Без додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів подолати або стримати це стрімке поширення коронавірусної хвороби неможливо", - резюмував Ляшко.
Також члени комісії прийняли рішення перепрофілювати кілька медустанов для лікування хворих з коронавірусом і встановити додаткові ліжка в уже працюючих медустановах.
Комісія ТЕБ та НС розгляне питання про введення обмежень на в'їзд та виїзд з Івано-Франківської області.
У лікарнях в Івано-Франківській області, що займаються лікуванням пацієнтів з коронавірусом, станом на середу заповнено близько 73% ліжок, а кількість активних хворих перевищує столичні показники.
У деяких населених пунктах Прикарпаття показник заповнюваності ліжок в лікарнях для COVID-пацієнтів перевищує 90%.
Уточнюється, що додаткові 150 місць для пацієнтів з коронавірусною інфекцією облаштують в 11 медустановах, а саме:
- в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні - 10 ліжко-місць,
- в обласному фтізіопульмоцентрі - 15
- Рожнятівській ЦРЛ - 20
- Коломийській ЦРЛ - 20
- Калуській ЦРЛ - 10
- Снятинській ЦРЛ - 15
- Богородчанській ЦРЛ - 15
- Лисецькій лікарні - 10
- Долинській ЦРЛ - 20
- Надвірнянській ЦРЛ - 10
- Галицькій - 5.
Як повідомляють лікарі, Богородчанська, Лисецька і Косівська лікарні вже завантажені хворими або з підозрою на COVID-19 на 100%. Долинська ЦРЛ - на 92%. Яремчанська, Коломийська інфекційна і Коломийська лікарні надають медичну допомогу на межі своїх можливостей.
В Івано-Франківській області заповнюваність 16 лікарень хворими коронавірусом або пацієнтів з підозрою становить 80-100%. Загалом зафіксовано стрімке зростання захворюваності. Найбільше госпіталізованих в Івано-Франківській області (+463), у Вінницькій області (+163), в Закарпатській області (+123), Чернівецькій області (+124).
Системний аналітик Євген Істребін на своїй сторінці в Faсebook пише, що ситуація в Івано-Франківській області набагато критичніша, ніж здається.
"За минулу добу було госпіталізовано ще 95 пацієнтів. Всього на госпіталізації з підозрою і підтвердженим діагнозом на сьогодні 2474 пацієнти. Госпіталізації здійснюються у 26 лікувальних установах. За минулу добу додали 55 ліжок (у звіті) але це не сильно поліпшило ситуацію", пише Істребін.
Згідно з його повідомленням на сьогодні вже 6 лікарень Івано-Франківської області мають завантаження 100% (вчора було 4). Ще 4 лікарні завантажені більш ніж на 90% і 8 лікарень завантажені на 80-90%.
Всього 19 лікарень з 26 мають завантаження 79-100%.
"Зростання числа пацієнтів на госпіталізації з діагнозом ковід з 9 січня склало 220%. Зростання числа пацієнтів з підозрою і підтвердженим ковідом з 7 січня склало 190%. Степанов сьогодні обрадував, що наступного тижня почне діяти адаптивний карантин, і введуть знову різнокольорові зони. Вони там взагалі головою рушили? За два дні 214 пацієнтів потрапили на госпіталізацію. До кінця тижня ліжок вільних з такими темпами не буде", пише Істребін.
Системний аналітик вважає, що в області необхідно вводити жорсткі протиепідемічні заходи.
Також повідомлялося, що у Львові готові виділити місця для ковідних хворих з Івано-Франківської області, де майже не залишилося місця для інфікованих, написав на своїй сторінці в Фейсбук мер Андрій Садовий.
Про таку ініціативу вже повідомили меру Івано-Франківська Руслану Марцінківу та головному санітарному лікарю країни Віктору Ляшко.
В Україні дещо збільшилася кількість дігностованих випадків коронавірусної хвороби за добу. Так, у вівторок, 16 лютого, лікарі виявили 4 286 нових випадків COVID-19. При цьому було проведено 64 842 тестування. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я України в середу, 17 лютого.
Відзначається, що за минулу добу захворіли 304 дитини та 329 медпрацівників, всього 2 330 осіб госпіталізовано.
16 лютого офіційно від ускладнень хвороби померло 147 осіб, виписано - 5 927. За весь час пандемії в Україні одужали посилання - 1 128 895 осіб, померло - 24 689 осіб.
За добу скоєно 64 842 тестування (зокрема методом ПЛР - 25 782, методом ІФА - 16 647, досліджень швидкими тестами на антиген до SARS-CoV-2 - 22 413).
Найбільша кількість захворювань в регіонах на добу:
- м Київ - 366 випадків;
- Вінницька область - 351 випадок;
- Івано-Франківська область - 646 випадків;
- Харківська область - 243 випадки;
- Чернівецька область - 386 випадків;
25 січня в Україні завершилася дія локдауну (режиму жорстких обмежень, введених для боротьби з епідемією коронавірусу). Однак м'які карантинні обмеження будуть діяти до 30 квітня.