UA / RU
Підтримати ZN.ua

На прибуття Саакашвілі в Україну чекали народні депутати, "тітушки" та активістки руху FEMEN

Правоохоронці затримали групу з 40 осіб і активістку руху.

Співробітники Національної поліції України зупинили на контрольному пункті пропуску "Краковець" на кордоні України та Польщі групу з близько 40 невідомих у камуфляжному одязі.

Вони організовано прямували в бік погранпункта та наметового містечка активістів, що підтримують повернення в Україну екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Валерія Середи, їх зупинили для встановлення осіб та з'ясування місця проживання.

"Ми поки не знаємо, хто ці люди, але у зв'язку з тим, що вони прямували організованою групою до пункту пропуску в напрямку наметового містечка прихильників Саакашвілі, поліція вжила заходів для того, щоб з'ясувати їхні наміри", - пояснив він.

Правоохоронці зупинили невідомих у кількастах метрах від КП, з протилежного боку траси від наметового містечка активістів.

"Наразі зазначених людей оточили поліцейські в шоломах і бронежилетах і проводять опитування. Жодних конфліктних ситуацій чи порушень громадського порядку немає і ситуація залишається спокійною. Поблизу наметового містечка поодиноким ланцюгом стоять близько сотні співробітників поліції у захисній амуніції. Ще кілька десятків правоохоронців розташувалися з протилежного від табору активістів боку траси. Рух автомобілів, які прямують через "Краковець" на виїзд до Польщі, фактично зупинено, і в напрямку держкордону утворилася значна черга з транспортних засобів", - зазначають журналісти.

Крім того, поблизу пункту пропуску "Краковець" правоохоронцями була затримана активістка руху "FEMEN".

"Дівчина тримала в руках портрети президента України Петра Порошенка та екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, а на голому торсі англійською мовою у неї було написано "дурні без кордонів". Також на дівчині були панчохи кольорів українських і польських державних прапорів і з написами "UA" та "PL"", - розповіли журналісти.

Після затримання активістка була посаджена у поліцейську автівку, яка виїхала у напрямку Львова. В організації підтвердили факт затримання їхньої активістки, але заявили про те, що вона була затримана "за спробу перетнути українсько-польський кордон".

"Акт FEMEN спрямований на демонстрацію усієї глибини цинічного ідіотизму, влаштованого україно-грузинським дуетом на україно-польському кордоні. Низькопробне політичне шоу за участю українських і грузинських тітушок покликане відвернути увагу від голоду, війни та насильства. Ситуація виходить за межі здорового глузду і людського терпіння. Стоп дурні без кордонів!", - йдеться у повідомленні руху.

Також вранці 10 вересня народні депутати від "Самопомочі" Тарас Пастух, Роман Семенуха та Ірина Подоляк, а також громадський активіст Іван Слободяном прибули на пункт пропуску "Краковець" на підтримку Саакашвілі.

Перший заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк поспілкувався з ними і пояснив доцільність запровадження на даному об'єкті режимних правил.

"Він пояснив депутатам, що у пункті пропуску діють режимні правила, а тому доступ до пункту пропуску буде обмежено, щоб уникнути конфліктних ситуацій і провокацій. Це стосується і представників депутатського корпусу", - пише прес-служба ДПСУ на сторінці в Facebook.

Українські прикордонники продемонстрували прибулим необхідні документи, після чого народні депутати заїхали в пункт пропуску для виїзду в Польщу.

Нагадаємо, 26 липня в Державній міграційній службі України повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення став той факт, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.

Перебуваючи у США, Саакашвілі повідомив про наміри боротися за громадянство і повернутися в Україну на законних підставах. У суботу, 9 вересня, політик разом із сином виїхав з Польщі в Україну.

Підтримати політика прибули представники українських політсил і близько трьох тисяч активістів.