Про реалістичність заяв швидкого звільнення окупованих територій України, загрозу повторного нападу російських окупантів на Київ та подальшого розвитку подій на фронтах відповідав на запитання DW австрійський експерт з військово-політичних питань генерал Вальтер Файхтінгер
“Я не бачу реальних шансів [для звільнення окупованих територій] протягом найближчих кількох тижнів або, можливо, навіть місяців”, - визнав зі жалем він.
З погляду австрійського генерала, розстановка сил на фронтах виглядає так:
"В даний час перевага, яка намагається захопити територію на північний захід від Луганська, явно є у Росії, а українські сили тримають оборону".
За його словами, на північ від Харкова Україна вже має перевагу, відтіснивши деякою мірою російські війська до кордону. На південному заході України, в районі Херсона, українським силам також, мабуть, вдалося досягти принаймні локальних успіхів.
"Але це не змінює загальної картини", - констатував Вальтер Файхтінгер.
Росія вже захопила 20 відсотків площі України. Україна щосили намагається відвоювати території і майже щодня звертається до західних держав, особливо до США та Німеччини, з проханням надати їм сучасну бойову техніку, щоб відбити можливу великомасштабну атаку з російського боку або вчинити контрнаступ. Не виключено, що протягом найближчих кількох тижнів фронт може стабілізуватися і обидві сторони будуть використовувати наступну фазу для підготовки або до нападу, або до оборони”, - вважає він.
Експерт також наголосив, що російські окупанти починають створювати оборонні споруди на кордоні завойованих територій.
"Це говорить про те, що на другому етапі Росія поки що задовольнятиметься утриманням захоплених територій, їх військовим захистом і русифікацією, що включає, наприклад, роздачу російських паспортів або введення російської мови як офіційної", - зазначив він.
Відповідаючи на запитання DW, наскільки реальною є загроза повторного штурму Києва російськими загарбниками, військовий експерт сказав наступне:
Наразі немає жодних ознак того, що російські війська мають намір атакувати Київ та спробувати його захопити. Росія використовує ракети для бомбардування окремих цілей в українській столиці. Але це не велика атака, а демонстрація того, що можна вплинути на Київ, і не захоплюючи його. Ракетні обстріли міських районів, звичайно ж, вкрай болючі для столиці. Але її захоплення російськими військами абсолютно нереальне - Росія просто не має для цього сил.
15 червня під час прес-конференції за підсумками зустрічі лідерів семи країн НАТО, що передувала зустрічі контактної групи "Рамштайн-3" , прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив наступне:
"Щодо озброєння – дуже важливо, щоб Росія програла цю війну. Оскільки ми не можемо мати пряму конфронтацію з використанням літаків або військ НАТО проти РФ, ми повинні забезпечити, щоб Україна могла вести цю війну, щоб вона мала доступ до всіх необхідних видів озброєння Там ми зробили з Німеччиною кілька тижнів тому – ми тренуємо українців на системах Panzerhaubitze 2000, і ми маємо намір поставити якнайшвидше 12 одиниць в Україну з Німеччини та Нідерландів".
Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки мають намір направити в Україну додаткову партію реактивних систем залпового вогню. Відправлені недавно чотири сучасні РСЗВ HIMARS є лише «початковим траншем».