UA / RU
Підтримати ZN.ua

На посаду голови київського департаменту освіти претендує соратник Табачника

За Олега Єреська середня школа зазнала найбільш скандальних "реформ", які зараз скасовує або переформатує Міносвіти.

На посаду директора департаменту освіти і науки Києва може бути призначено соратника Дмитра Табачника Олега Єреська, повідомляють джерела ZN.UA.

За минулої влади він очолював департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН. І був одним з перших, хто звільнився з приходом нової команди Сергія Квіта. Претендував на посаду першого заступника керівника Державної інспекції навчальних закладів. Після цієї невдалої спроби намагається потрапити в крісло голови київського департаменту освіти і науки.

Саме за Олега Єреська середня школа зазнала найбільш скандальних "реформ", які зараз скасовує або переформатує Міносвіти: концепція літературної освіти, концепція профільної освіти, нашвидкуруч зліплені шкільні програми. Особливого розголосу набув скандал з неякісними шкільними підручниками. І до цієї історії Єресько має безпосередній стосунок, оскільки був головою Конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу підручників.

Підпис Олега Єреська стоїть і під Положенням про конкурс підручників, яке сьогодні так критикують і переробляють фахівці. Адже саме цей документ відкрив надзвичайно багато можливостей для нечесної конкуренції.

Олег Єресько запам'ятався громадськості ще й тим, що разом зі звільненою екс-керівником Центру оцінювання якості освіти Іриною Зайцевою "редагував" програми ЗНО з історії України. В результаті звідти зникли згадки про видатних історичних особистостей, які боролися за незалежність України, про дисидентів-шістдесятників. Зник сам термін "національна ідея". Цікаво, що Олег Єресько працював у Міносвіти за декількох міністрів. І весь цей час "розвивав" освіту залежно від курсу, якого дотримувався новий керманич МОН.

Призначення або непризначення Єреська на керівну посаду за нового мера Віталія Кличка буде красномовним свідченням щодо того, чи буде столична освіта "жити по-новому". !zn

Читайте також:

Міносвіти планує повернути 12-річну школу

Сергій Квіт: Корупційні схеми, які існували при друку підручників, ліквідовано