UA / RU
Підтримати ZN.ua

На полігоні в Одеські області випробували модернізовану "Вільху-М"

Комплекс здатен вражати цілі на відстані 130 км.

© Информационнно-аналитический центр СНБО
Під час випробувань було перевірено застосування нових ракет для знищення цілей на максимальній дальності
Під час випробувань було перевірено застосування нових ракет для знищення цілей на максимальній дальності
© Информационнно-аналитический центр СНБО
Турчинов розповів, коли закінчаться випробування
© Информационнно-аналитический центр СНБО
© Информационнно-аналитический центр СНБО
Випробування проводили, тепер - стрільби
© Информационнно-аналитический центр СНБО

Українські військові у четвер, 4 квітня, провели на полігоні в Одеській області випробування нового модернізованого комплексу "Вільха-М", повідомляє прес-служба Ради національної безпеки і оборони із посиланням на секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Серійне виробництво реактивного комплексу залпового вогню "Вільха" розпочалося наприкінці грудня 2018 року, модернізована "Вільха-М" здатна вражати ціль на відстані майже вдвічі більшій від тієї, яка доступна зброї, нині наявній на озброєнні ЗСУ.

Керовані ракети "Вільхи" вражають ціль на відстані 70 км, модернізованої РСЗВ "Вільха-М" - на відстані 130 км.

"Під час випробувань було перевірено застосування нових ракет для знищення цілей на максимальній дальності, а також точність і ефективність знищення цілі. Також перевірялася робота нової системи керування, ефективність нового навігаційного обладнання, та якість роботи нової системи управління пусками", - розповів Турчинов.

За його словами, найближчим часом має бути завершено розробку нового покоління ракет цього класу, здатних вражати цілі на відстані понад 200 кілометрів.

Зазначимо, РСЗВ "Вільха" створено на основі модернізованої радянської РСЗВ 9К58 "Смерч", вона є новим поколінням "Градів". Систему розміщену на шасі КрАЗ і оснащено кабіною на п'ять місць. Маса – майже 20 тонн, максимальна швидкість - до 85 км/ч.

Система забезпечена сучасним навігаційним обладнанням, а поліпшена стабілізація платформи дозволяє підвищити точність ведення вогню. Цифрові системи бойової машини дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання і виконувати перезарядку в автоматичному режимі з кабіни.

Як пише у своїй статті для DT.UA директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак, реалізація Програми модернізації армії вимагає істотного збільшення фінансування ЗСУ.

"Загальна прогнозна сума середніх щорічних витрат становитиме 4,0–4,7 млрд дол., що трохи більше ніж в 1,5 рази перевищує витрати 2018 року", - зазначає експерт.

Докладніше про реформування армії читайте у статті Валентина Бадрака "Професійні Збройні сили: міф чи реальність?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".