У Києві на Подолі замалювали мурл авторства Соні Морозюк – колишньої нареченої одного з фігурантів справи про обкрадання ЗСУ Романа Гринкевича, пише The Village. Ще один її мурал кілька днів тому облили червоною фарбою.
Стінопис, розташований за адресою Андріївський узвіз, 7, зафарбували за наказом Подільської районної адміністрації. При чому 13 січня на муралі з’явився напис «поверни вкрадене». Морозюк створила стінопис у вересні минулого року.
Крім того, на вулиці Мечникова, червоною фарбою кілька днів тому облили ще один мурал, авторства екснареченої Гринкевича, повідомила у Facebook засновниця ГО «Місто-сад» Женя Кулеба. Під самим малюнком написали «Корупція = поразка».
Мурал на Мечникова з’явився у березні минулого року. Зокрема, стінопис має синьо-жовте тло, на якому написано «Що крутіше, ніж сім'я у 44 млн?». У The Village зазначили, що Мурал створили за гроші, отримані від продажу картини, яка й стала для нього основою.
Нагадаємо, художниця Соня Морозюк розірвала заручини із Романом Гринкевичем — сином скандального львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють у корупції. Вона запевнила, що продасть всі отримані від Гринкевича подарунки — кольє та обручку — а кошти передасть ЗСУ.
Морозюк також прокоментувала інформацію Агентства з розшуку та менеджменту активів про майно сім'ї її нареченого Романа Гринкевича. У переліку нерухомості львівського бізнесмена, якого підозрюють у зловживаннях на контрактах для ЗСУ, є дві квартири, які належать їй.
Роман Гринкевич, затриманий в Одесі, є п'ятим учасником злочинної організації, яку підозрюють у мародерстві ЗСУ. Інші четверо підозрюваних, серед яких і батько затриманого Ігор Гринкевич, перебувають під вартою. Усім їм повідомили про підозру у створенні злочинної організації та участі у ній, а також шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 1,2 ст. 255 ККУ та ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України).
Зокрема, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який донедавна був одним з найбільших постачальників Міністерства оборони, підозрюють у мародерстві ЗСУ. За даними слідства, махінації його компаній призвели до 1,2 млрд грн збитків у бюджеті та до зриву постачання одягу та білизни для ЗСУ. Та продукція, яку все ж встигли доставити, не відповідає якісним характеристикам, що вже згодом констатували результати експертиз.