На тимчасово окупованих територіях Донецької області стрімко поширюється сказ, а адміністрація окупантів не вживає заходів для забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей для профілактики сказу.
Про це повідомляє пресслужба Офісу омбудсмена.
"Уповноваженому надійшла інформація щодо порушення права на охорону здоров'я мешканців тимчасово окупованої території на Донеччині. На території загострилася проблема поширення сказу, небезпечного як для людей, так і тварин", - йдеться у повідомленні.
До лікарень Донбасу звертаються жертви нападу бездомних тварин для отримання медичної допомоги, зокрема — екстреного щеплення.
У зв'язку з масовістю випадків у лікарнях на цих територіях не вистачає доз вакцин для екстреної профілактики захворювання на сказ.
"Окупаційною адміністрацією, яка діє на тимчасово окупованій території в Донецькій області, не вживаються заходів щодо своєчасного та належного забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей для профілактики сказу, що унеможливлює отримання своєчасної медичної допомоги постраждалими особами", - наголошується в повідомленні.
На переконання омбудсмена, такі дії окупаційної адміністрації, що діє на тимчасово окупованій території на Донеччині, порушують норми міжнародного права, зокрема Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року.
Денісова звернулася до Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні з проханням розглянути можливість забезпечення мешканців тимчасово окупованих територій на Донеччині вакцинами для екстреної профілактики захворювання на сказ.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях білка вкусила двох людей, а пізніше у тварини виявили сказ. Через це у місті кілька вулиць перебувають на карантині.
Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що українці направили понад 1 200 звернень до омбудсмена у зв'язку з обов'язковою вакцинацією від COVID-19, повідомила Людмила Денісова.