UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Одещині ОЗУ кілька років тримало в рабстві майже 100 людей

Людей незаконно позбавили волі і змушували працювати безкоштовно на сільгосппідприємстві.

© Національна поліція України
© Національна поліція України
Підозрюваних затримали на Київському вокзалі і в Одеській області
© Національна поліція України

Поліція відзвітувала про припинення діяльності міжрегіональної етнічної злочинної групи, яка тримала в рабстві майже 100 осіб. У рамках спецоперації були затримані 13 підозрюваних, в яких під час обшуків вилучили зброю, 1 мільйон гривень готівкою й автомобілі, повідомила прес-служба НПУ у понеділок, 12 листопада.

За даними слідства, 38-річний громадянин Грузії і його дружина-громадянка України, протягом декількох використовували на своєму сільськогосподарському підприємстві в Одеській області примусова праця людей, яких незаконно позбавили волі.

Рабів "рекрутери" підшукували переважно на вокзалах. Соціально незахищеним чоловікам і жінкам пропонували роботу і стабільну зарплату – 450-500 гривень в день. На підприємстві у них відбирали документи і мобільні телефони, били, залякували і примушували працювати по 13 годин на добу за їжу.

"Географія пошуку жертв – 22 області. За кожного доставленого раба вербувальники отримували по 500 гривень", - розповів голова Національної поліції Сергій Князєв.

Зловмисників затримали на київському вокзалі, коли вони саджали в мікроавтобус чергову партію своїх жертв.

У рамках спецоперації і рабства були звільнені 94 людини. Двох потерпілих госпіталізували в Одесі, решта проходять медичне обстеження в Києві.

Кримінальну справу зареєстровано за ст. 149 Кримінального кодексу (торгівля людьми).

В операції зі знешкодження угруповання були задіяні співробітники столичного Управління з боротьби з торгівлею людьми та профільного департаменту Національної поліції і бійці спецпідрозділу. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Києва.

Оперативники розробляли злочинну групу протягом чотирьох місяців.

У березні минулого року поліція повідомила про звільнення з рабства 200 людей у Чернігівській області. За даними слідства, злочинна група позбавляла людей свободи під прикриттям діяльності реабілітаційного центру для наркозалежних. "Реабілітантів" примушували безплатно працювати на деревообробному підприємстві, сільськогосподарських і будівельних роботах.