UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Миколаєві громадяни Росії підробляли українські паспорти для ОРДЛО і Криму – ГПУ

Зловмисники налагодили механізм виготовлення підроблених паспортів з внесенням неправдивих відомостей про їхніх власників для безперешкодного перетину держкордону.

У Миколаєві правоохоронці припинили діяльність злочинної групи, яка виготовляла фальшиві паспорти громадян України, в тому числі закордонні паспорти для незаконного перетину кордону, повідомляє у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Вказується, що затримано шість осіб: начальник відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міськради, колишній співробітник міграційної служби, громадянин Молдови, житель Київської області і два жителі Миколаївської області.

Як встановило слідство, в період з травня 2017 року по березень 2018-го чиновник міськради, що має громадянство України і Росії, син якого є громадянином Росії і військовослужбовцям ЗС РФ, діяв у змові з п'ятьма іншими особами, одна з яких також має громадянство РФ.

Зловмисники налагодили механізм виготовлення підроблених паспортів громадян України, зареєстрованих в ОРДЛО, а також у анексованому Криму, з внесенням до них завідомо неправдивих відомостей про їхніх власників для безперешкодного перетину державного кордону.

У Миколаївській і Київській областях в установах Державної міграційної служби та за місцем проживання фігурантів справи проведено понад 20 обшуків, за результатами яких вилучено 75 печаток і штампів, зокрема, посольства України в Казахстані, Молдові і більше 100 незаповнених бланків держустанов, організацій, що засвідчують факти, які мають юридичне значення.

Також було вилучено 50 тисяч доларів; 50 тисяч гривень; 252 тисячі російських рублів; 2130 євро; 9 одиниць зброї без документів; понад 150 патронів різного калібру; понад 500 грамів золотих виробів; речовину, схожу на канабіс; журнали реєстрації осіб, які не мають постійного місця проживання.

Встановлено, що зазначені особи займалися злочинною діяльністю близько 10 років, задокументовано близько 30 епізодів.

Затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 КК (незаконне переправлення осіб через державний кордон, підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Раніше повідомлялося, що жителям окупованих територій спростять видачу українських паспортів. Неподалік від лінії зіткнення в Донбасі створять умови для старту виготовлення паспортів.