UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Київщині викрили схему привласнення земельних ділянок, замішані чиновники Держгеокадастру і поліцейський - ГБР

В ГУ Держгеокадастру України Київської області проводять обшуки, керівнику і його заму повідомили про підозру.

Правоохоронці викрили злочинну групу, яка здійснювала незаконні операції з земельними ділянками на території Київської області. Серед учасників групи - чиновники Держгеокадастру Київської області, поліцейський сектора реагування патрульної поліції одного з відділів поліції Хмельницької області та інші особи, повідомляє прес-служба ГБР.

Встановлено, що в 2018 році колишні чиновники Держгеокадастру в змові з групою осіб, для виконання замовлення від зацікавленої особи на отримання великої ділянки землі сільськогосподарського призначення в Київській області, налагодили схему незаконного виведення з державної власності і заволодіння землями, які в подальшому переоформлялися на зацікавлених осіб.

Так, посадові особи ГУ Держгеокадастру Київської області розробляли і погоджували дозвільні документи на виділення ділянок особам, які раніше вже отримували земельні ділянки з таким же цільовим призначенням.

Надалі виділені земельні ділянки об'єднали і передали замовнику.

Таким чином, в приватну власність відведено і передано майже 76 гектарів землі на Київщині.

Колишнім посадовим особами ГУ Держгеокадастру в Київській області, а саме керівнику та заступнику керівника повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Також повідомляється про підозру поліцейському в шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України).

В даний час слідчими ГБР і представниками ДВБ Нацполіціі проводяться 11 санкціонованих судом обшуків, зокрема в ГУ Держгеокадастру України в Київській області.

Слідчі перевіряють можливу причетність інших посадових осіб Держгеокадастру і правоохоронних органів до незаконного відчуження земельних ділянок і встановлюють роль замовника.

Читайте також: СБУ викрила привласнення бюджетних коштів посадовими особами Міноборони

Нагадаємо, що попередні результати аудиту Госгеокадастра виявили понад 10 тисяч наказів про відвід земель, які потенційно є подвійний приватизацією. Відзначимо, що остання перевірка не проводилася з 2013 року.

Щорічно в рамках безкоштовної приватизації структурними підрозділами Держгеокадастру в приватну власність громадян України передавалося близько 100 тис. га земель.