UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Харківщині госпіталізували ще одну людину з підозрою на дифтерію

Клінічні прояви у пацієнтки вказують саме на дифтерію.

На Харківщині госпіталізували ще одну жінку з підозрою на дифтерію. У департаменті охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації повідомили про те, що лабораторно діагноз поки не підтвердили, але клінічні прояви вказують саме на це захворювання.

Перший випадок захворювання в області зафіксували наприкінці минулого місяця, було госпіталізовано мешканку Харкова. Вчора, 4 листопада, госпіталізували мешканку міста Вовчанськ, передає "Укрінформ".

Вказується, що жінки отримують необхідне лікування. Перша пацієнтка захворіла нетоксичною формою, її стан задовільний. Друга – після початку терапії має стабільний стан.

За даними заступниці директора департаменту охорони здоров'я ОДА Наталії Куфтеріної, в області наразі є лише 15 доз анатоксину, який необхідно вводити при тяжких формах захворювання. Вакцини проти дифтерії вистачить до кінця року й населення закликають робити безкоштовні щеплення.

Зазначається, що до цього дифтерію в регіоні не реєстрували протягом останніх семи років. Хворі жінки не отримали необхідних щеплень у дорослому віці.

В Україні станом на 28 жовтня зареєстрували 20 випадків дифтерії, з яких 18 – протягом минулого місяця. Пізніше у Харківській області зафіксували ще один випадок захворювання на дифтерію.

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, інколи через предмети побуту, і може мати летальні наслідки через утворення на слизовій у ротоглотці фібринозних плівок, що ускладнюють ковтання та дихання. Коли збудник інфекції потрапляє у дихальну систему, він виробляє дифтерійний токсин, який розноситься кров'ю та може викликати в організмі тяжкі функціональні та структурні зміни. Найбільш вразливі до дії токсину серце, нирки, наднирники та нервова система.

Щеплення – єдиний спосіб захисту від дифтерії, адже навіть перенесене захворювання вже за рік-півтора не забезпечує захист від інфікування. Багато українців вважають захворювання на дифтерію після щеплення проявом неефективності вакцини, однак у правильно щеплених захворювання протікає набагато легше, що дозволяє уникнути серйозних ускладнень.