UA / RU
Підтримати ZN.ua

На громадське обговорення винесли протиепідемічні заходи для салонів краси

МОЗ оприлюднило проект розпорядження головного санлікаря України.

Міністерство охорони здоров'я України запропонувало для громадського обговорення вимоги до протиепідемічних заходів для перукарень і салонів краси. Громадське обговорення проекту розпорядження головного санлікаря Віктора Ляшка триватиме до 6 травня.

Згідно з проектом розпорядження, запропоновано застосувати наступні протиепідемічні заходи:

- вимірювати температуру всім працівникам перед їх зміною, не допускати до виконання обов'язків працівників з температурою вище 37,2 градусів або з ознаками ГРВІ;

- приймати клієнтів тільки за попереднім записом. Між клієнтами повинні бути проміжки в 15 хвилин, а чекати своє черги клієнти повинні поза приміщенням з дотриманням дистанції 1,5 м;

- заборонити перебування сторонніх осіб у закладі, за винятком одного з батьків при супроводі дітей або одного супроводжуючого для осіб з інвалідністю;

- організувати на вході місце для дезінфекції рук;

- у салоні можуть перебувати клієнти з розрахунком не більше однієї особи на 10 кв. м площі, а зайти в салон вони можуть тільки в масках або респіраторах;

- між місцями надання послуг забезпечити дистанцію не менше 2 м.;

- працівники зобов'язані використовувати медичні маски і одноразові рукавички;

- проводити дезінфекцію та прибирання після кожного клієнта.

При цьому, суб'єкт господарської діяльності повинен надати персоналу запас засобів індивідуального захисту і дезінфекторів, якого б вистачило на п'ять днів. Також необхідно інформувати клієнтів щодо обмежень, нанести маркування для дотримання дистанції. Крім того, в салоні потрібно проводити вологе прибирання не рідше ніж кожні дві години і в кінці зміни. Працівників, які перебувають у групі ризику необхідно відсторонити від роботи.

У свою чергу працівники салонів краси зобов'язані мити руки не рідше, ніж раз на три години. Прикривати ніс і рот при кашлі та чханні співробітники повинні з допомогою зігнутої руки або одноразової серветки. Також працівники повинні утриматися від дотиків руками обличчя, утриматися від контактів з особами, у яких є симптоми ГРВІ, у разі появи симптомів самоізолюватися.

Крім того, в документі МОЗ йдеться про епідемічні заходи для інших установ, які почнуть працювати після 11 травня.

Читайте також: У міської влади немає повноважень послаблювати карантин – Степанов

Кабінет міністрів продовжив карантин до 22 травня. Проте з 11 травня в країні послаблять деякі обмеження. Зокрема, послаблення стосується роботи парків, скверів та зон відпочинку. Також уряд дозволив працювати салонам краси і деяким магазинам.

Наступного тижня повинні запрацювати літні майданчики під відкритим небом громадського харчування, зареєстрованих як оператори потужності. Також, за словами прем'єра, дозволять оптову та роздрібну торгівлю непродовольчими товарами. Крім того, після 11 травня в Україні дозволять працювати стоматологам, нотаріусам і сервісам побутової техніки. Також дозволять працювати музеям. Серед іншого буде дозволено проведення командних тренувань спортсменів.

При цьому міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про те, що в Україні поки не реєструють зниження захворюваності на коронавірус. За його словами, пом'якшення карантину в тому вигляді, в якому його ввів Кабмін, є досить ризикованим. За словами Степанова, МОЗ розробить критерії адаптивного карантину.