На довгоочікувану реформу науки - запуск Національного фонду досліджень - ледве нашкребли 260 млн гривень, а на Фонд президента знайшовся мільярд. Фонд президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді, як той Тунгуський метеорит, неочікувано й стрімко увірвався в нашу скромну наукову сферу.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Лідія Суржик і Оксана Онищенко.
"На тлі хронічної нестачі коштів на науку в країні, у т.ч. на її реформу, на створення Національного фонду досліджень, який має стати класним і прозорим, відповідати найкращим західним практикам; на тлі неопалюваних приміщень інститутів і загрози неповних робочих тижнів на наступний рік, на тлі розповідей про більш нагальні потреби держави, - президент країни дуже легко знаходить один мільярд гривень на президентський Фонд, - каже старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Антон Сененко. - Нібито для підтримки науки і освіти. І депутати за це голосують. Ті самі депутати, які теж полюбляють розповідати, що грошей нема. Підкреслюю: на весь Національний фонд досліджень із його експертами і процедурами передбачено 260 мільйонів гривень. А на Фонд президента, який на момент голосування нічого не мав - ні положення, ні експертів, - мільярд. Весь цей фарс є нічим іншим, як зневагою до роботи експертів, вчених, притомних чиновників. Мовляв, ви, звісно, прописуєте реформи, закони, положення, але ми тут вигадали щось розумніше, ніж усі ви, разом узяті".
Детальніше про чергову ініціативу з розпилювання бюджетних грошей читайте у статті Лідії Суржик і Оксани Онищенко "Фонд потрійного призначення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".