UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Донеччині затримали бойовика, який охороняв залишки літака рейсу МН17

Затриманого передали поліцейським.

На Донеччині затримали бойовика, який охороняв місце і залишки збитого у 2014 році літака компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17. Про це повідомляє сьогодні прессцентр Операції Об'єднаних сил у Facebook.

Вказується, що 9 січня прикордонники затримали громадянина України 1994 року народження, який брав участь в діяльності збройних формувань РФ у Донецької області. Під час опитування затриманого з'ясувалося, що протягом другої половини 2014 року він проходив службу в складі одного з воєнізованих підрозділів бойовиків.

Завдання російських кураторів виконував на незаконних блокпостах у Шахтарському районі, де неодноразово був свідком злочинів та знущань над цивільними громадянами. Починаючи з кінця серпня 2014 року, охороняв місце катастрофи рейсу МН17.

Крім цього, за 500-1500 рублів збирав та віддавав терористам уламки літака та особисті речі загиблих. За цей час неодноразово спостерігав присутність на місці трагедії військовослужбовців збройних сил РФ, які контролювали та керували діями бойовиків. Підтвердити злочинну діяльність затриманого допомогли фото з його сторінки у соцмережі, де він у військовій формі зі зброєю знятий на фоні уламків збитого літака, кажуть у пресцентрі ООС.

Затриманого передали поліцейським. В ЄРДР внесли відомості про виявлення ознак кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 260 ККУ "Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") та українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але згодом звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. Його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. Перед видачею нідерландські слідчі допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит щодо видачі Цемаха, який Росія проігнорувала.