UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Донеччині перепоховали тіла 17 воїнів Другої світової: фоторепортаж

Ідентифікувати останки вдалося лише п'ятьох червоноармійців.

© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook

У селі Маяки Слов'янського району Донецької області відбулися перепоховання тіл 17 червоноармійців, які загинули у боях Другої світової війни. Експертиза змогла ідентифікувати лише п'ятьох загиблих воїнів, повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.

У церемонії перепоховання в День пам'яті і примирення в середу, 8 травня, брали участь військовослужбовці Національної гвардії та Збройних сил України зі складу Об'єднаних сил.

"Сьогодні згадуємо і вшановуємо пам'ять тих, хто ціною свого життя забезпечили мир і спокій. Український народ тоді дорого заплатив за цей мир. На жаль, відбувається циклічність історії, і тепер наш народ знову змушений боротися за свою свободу проти агресора, який напав на нашу землю", - заявив, виступаючи на церемонії, заступник командувача Об'єднаних сил Олег Грунтковський.

Село Маяки знаходиться на правому березі Сіверського Дінця. Тіла бійців, загиблих у ході кровопролитних боїв за Слов'янський плацдарм в 1941 та 1943 роках, були виявлені пошуковцями. Тут поховано близько 700 радянських військовослужбовців. У середу відбулося вже третє за рахунком перепоховання.

8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. У цей день згадують усіх жертв Другої світової війни, його символом є червоний мак.

Акт про капітуляцію нацистської Німеччини було підписано 7 травня 1945 року в Реймсі, але ратифіковано лише 8 травня в Берліні.

Дні пам'яті та примирення, що проводяться 8 і 9 травня, було проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченої до 60-річчя закінчення Другої світової війни в Європі. Верховна Рада затвердила цей пам'ятний день в 2015 році.