UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Донбасі добігає кінця сьомий день тиші

На відміну від усіх попередніх, під час теперішнього перемир'я в Донбасі тиша не порушується, пострілів з важкого озброєння та бойових втрат не спостерігається.

Сьогодні, 3 серпня, повідомляється, що режим припинення вогню в Донбасі з півночі 27 липня 2020 року виконується.

Випадки порушення режиму тиші не мають системного характеру, повідомляється на сайті Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) з посиланням на дані Головного ситуаційного центру.

"На відміну від попередніх "різдвяного", "хлібного"," шкільного" та багатьох інших оголошених призупинень вогню, які налічували кілька днів, сьогодні триває вже сьомий день перемир'я без пострілів з важкого озброєння й бойових втрат", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Мінсоцполітики назвали кількість нових переселенців з Криму та Донбасу за час карантину

За даними програмно-апаратного комплексу СОТА, переважна більшість відстрілів велася російськими найманцями прицільно із застосуванням важкого озброєння-артилерії, мінометів, протитанкових ракетних комплексів, а також безпілотних літальних апаратів і снайперської зброї.

Щотижневі втрати військовослужбовців Збройних сил України були 2 загиблих і 6-8 поранених. Аналогічні втрати несли й угруповання бойовиків.

Секретар РНБО України Олексій Данілов висловив сподівання, що досягнуті Тристоронньою контактною групою домовленості й надалі будуть виконуватися, а будь-яким спробам дискредитації мирних ініціатив, включаючи провокаціями на лінії зіткнення, буде дано жорстку відсіч.

Раніше повідомлялося, що станом на 12:00 понеділка, найманці РФ один раз порушили режим тиші, обстрілявши позиції Об'єднаних сил в Донбасі.

За даними відомства, о 6:18 ранку противник здійснив провокаційний постріл зі станкового протитанкового гранатомета в районі смт Південне.

Українські воїни вогонь у відповідь не відкривали.

Нагадаємо, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Донбасі зафіксували 225 порушень режиму тиші після вступу в дію перемир'я з 27 липня.

Раніше ZN.UA писало, що гібридна війна, збройний конфлікт, агресивна політика Росії щодо внутрішніх соціально-економічних і політичних процесів в Україні, спроби кремлівської влади підірвати основи підтримки нашої держави на міжнародному рівні — це, за оцінками Служби зовнішньої розвідки, головні загрози для України. Детальніше в матеріалі Валерія Кондратюка "Релакс не на часі".