В кінці минулого тижня художники завершили нанесення мурала на стіну машинного залу на Чорнобильській АЕС, і з цього тижня він офіційно став однією з визначних пам'яток АЕС. Зображення має розмір 18 на 58 метрів і розташоване на східній стіні машинного залу, яка виходить на офісні приміщення ЧАЕС. Тому мурал щодня можуть бачити близько двох тисяч осіб персоналу і відвідувачів станції.
Про це повідомила прес-служба Чорнобильської АЕС.
Конкурс на кращий проект мурала на ЧАЕС був оголошений навесні, а 3 червня з 24 робіт обрали кращу. Ще шість робіт не взяли участь у конкурсі через те, що порушили терміни подання ескізів. За задумом співробітників ЧАЕС робота повинна була оптимізувати зовнішній вигляд промислового майданчика атомної станції.
Після обробки протоколів журі, що врахували тематичну відповідність, креативність, художню доцільність, іноваційність роботи, а також після підрахунку балів глядацького голосування в Facebook переможцем був обраний Валерій Коршунов з роботою "Погляд у майбутнє".
Втім, знайшлися і критики мурала, які вважають, що викликає деяке здивування "чорна рука" , яка тримає "мирний атом". Однак проведене опитування показало, що майже 60% співробітників станції схвалюють зображення.
Переможця оголошено, його нагородять премією в 5 тисяч гривень, а також проведуть спеціально для нього та двох його супутників спеціальну ексклюзивну дводенну екскурсію на Чорнобильську АЕС і у місто Прип'ять.
Як повідомлялося, протягом першого півріччя 2019 року зону відчуження відвідали 40046 осіб. Цей показник зріс удвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року. За перше півріччя 2018 року Зону відвідали 20609 осіб.
Найбільший інтерес до зони відчуження у туристів з України – 10171 відвідувач, Великої Британії – 6998, Польщі – 4343, Німеччини – 3747, США – 2455. Всього в зону відчуження приїжджали туристи зі 121 країни.