UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Алеї Героїв Небесної Сотні встановили декорації часів СРСР

Кличко вже прокоментував інцидент із декораціями, які встановили навпроти портретів загиблих активістів.

© Богдан Кутепов / Facebook
© Богдан Кутепов / Facebook
© Богдан Кутепов / Facebook
© Богдан Кутепов / Facebook
© Богдан Кутепов / Facebook
© Богдан Кутепов / Facebook

На Алеї Небесної Сотні у Києві встановили декорації до святкування 30-річчя Дня Незалежності, повідомив у Facebook журналіст Богдан Кутєпов та опублікував відповідні фото. Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що дозволів на встановлення інсталяцій місто не видавало.

«На Алеї Героїв Небесної Сотні встановлюють декорації для святкової постановки прямо посеред меморіалу (в якому б стані він не був). Зокрема, на тій стометрівці, де розташовані портрети загиблих, зводять три фанерні коробки, які перекривають обличчя. Невідомо як планується в фінальному вигляді (нам же ніхто не показував ескізів), але зараз виглядає трошки гидко, коли очі розстріляних зазирають у шибки «советской хрущевки», – написав Кутєпов у пості з фото.

Міський голова Віталій Кличко заявив про те, що з Національним Меморіальним комплексом Героїв Небесної сотні-Музеєм Революції Гідності ніхто не погоджував встановлення декорацій. За його словами, місто також не видавало жодних дозволів з цього приводу.

«Організацією відзначення Дня Незалежності, зокрема, концепцією та декораціями для святкових заходів опікується Офіс президента. Розпорядженням КМДА до відзначення 30-річчя Незалежності України на Алеї Героїв Небесної сотні передбачене тільки покладання квітів. Інспектор Департаменту благоустрою КМДА зараз перебуває на місці і очікує від керівництва Меморіалу документів, на підставі яких встановили «інсталяцію». Я вважаю, що на місці, де загинули українські патріоти, не доречні символи ностальгії за Радянським Союзом», – написав Кличко в Telegram.

Своєю чергою в Національному музеї Революції Гідності заявили про те, що алея Героїв Небесної Сотні передана йому у користування для облаштування меморіально-музейного публічного простору. І музей не може перешкоджати руху людей на алеї, проведення будь-яких мирних акцій, як державних, так і громадських.

«Про необхідність облаштувати простір алеї для відзначень 30 річниці Музей повідомили усно. На короткій зустрічі з організаторами заходів представників Музею повідомили, що планується інсталяція, яка символізуватиме шлях українців до проголошення Незалежності – від часів трипілля до сьогодення. Нами було наголошено, що при цьому недопустимо вносити будь-які зміни в народний меморіал, конструкції не повинні пошкоджувати бруківку, всі дії мають бути погодженими з Офісом генерального прокурора. Також зі свого боку представники Музею звернули увагу на недопустимість дій, меседжів та візуального ряду, які можуть ображати пам’ять Героїв Небесної Сотні», – зазначили у пресслужбі музею.

Вказано, що офіційного листа з детальнішим описом планованого облаштування алеї на адресу Національного музею Революції Гідності від організаторів заходів не надходило. У музеї повідомили, що організаторами заходів з відзначення Дня Незалежності є зокрема Міністерство культури та інформаційної політики, у структурі якої є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. 

«Відповідно до правил, проведення таких заходів погоджується у КМДА, адміністрацію Музею при цьому зобов’язані лише ставити до відома. Музейно-меморіальний комплекс не уповноважений забороняти чи дозволяти такі заходи, як і впливати на їх сценарії. Проте ми завжди звертаємо увагу організаторів на меморіальний статус алеї та дбаємо про збереження пам’яток, пов’язаних з Революцією Гідності», – йдеться у повідомленні.

У музеї вважають, що ситуація, яка склалась, викликана насамперед через відсутність комунікації організаторів, зокрема органів влади, із громадськістю. Крім того, у музеї заявили про те, що запорукою однозначного сприйняття у суспільстві алеї як меморіального простору є поява на цьому місці Меморіалу Героям Небесної Сотні.

За даними ЗМІ, на місце інсталяції прийшли 15 осіб з «Національного корпусу». Вони заявили, що якщо не отримають пояснень щодо появи на Алеї «радянської інсталяції», то допоможуть комунальникам демонтувати.

Читайте також: Понад 30 вулиць перекриють у Києві для репетиції параду до Дня Незалежності: карта

Нагадаємо, під час святкування 30-го Дня Незалежності України 24 серпня у Києві відбудеться військовий парад. Буде три колони: піша, повітряна і механізована. Також планують запустити артилерійський салют з Труханового острова. У параді візьмуть участь понад 5 тисяч військовослужбовців, 100 літальних апаратів, 400 одиниць зброї та іншої техніки.

За даними Мінфіну, святкування Дня Незалежності у 2021 році обійдеться в п'ять мільярдів гривень.