UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України направило Росії ноту з вимогою надати інформацію про затримання "українського диверсанта" Лімешка

Усі факти протиправної діяльності Росії в Криму та Донбасі фіксуються та долучаються до матеріалів для передачі у Міжнародний суд ООН.

МЗС України вимагає від Росії усю інформацію про затримання "агента СБУ"

МЗС України вимагає від Росії усю інформацію про затримання "агента СБУ"

Міністерство закордонних справ України направило Міністерству закордонних справ Росії ноту з вимогою надати всю інформацію, що стосується затримання в анексованому Криму українця Геннадія Лимешка, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-секретаря МЗС України Мар'яну Бецу.

За словами спікера, український МЗС регулярно виступає з протестом проти дій російських окупантів у Криму і на сході України. Однак можливості українських дипломатів обмежені у зв'язку з відсутністю українських консульських установ на окупованому півострові.

"Важелів впливу в Україні не так багато, працюємо лише через правозахисників і волонтерів", – підкреслила Беца.

Усі факти репресій РФ проти населення в Криму фіксуються і долучаються до доказової бази для подальшого розгляду злочинів Росії у Міжнародному суді ООН.

Раніше у ФСБ Росії заявили про затримання в Криму "агента Служби безпеки України", який нібито планував диверсії на об'єктах інфраструктури півострова.

"Український диверсант" – громадянин України Лімешко Геннадій Геннадійович, уродженець Харківської області, раніше нібито проходив службу в ATO на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України.

У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили інформацію про службу Лімешка в українській армії. З листопада 2016 по травень 2017 він проходив військову службу за контрактом в одному з підрозділів Сухопутних військ ЗСУ та був звільнений у зв'язку із систематичним порушенням дисципліни.

За версією російських силовиків, 9 серпня 2017 року він прибув у Крим, де, згідно із завданням СБУ, повинен був здійснити низку диверсій: пошкодити ЛЕП Судак – Новий Світ; підпалити лісові масиви в районі Судак - Рибаче – Алушта; створити умови для обвалу гірських порід на автотрасі Судак - Новий Світ; підпалити один з об'єктів комунального господарства в районі селища Рибаче.

Підконтрольний РФ Київський районний "суд" Сімферополя обрав затриманому в Криму українцю Геннадію Лімешку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці.