Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з незаконним рішенням так званого "Верховного суду Криму" про засудження громадянина України Костянтина Ширінга до 12 років позбавлення волі.
МЗС вимагає негайно звільнити його, йдеться в заяві міністерства.
"Це справа політично мотивована. Крім того, вона є черговим прикладом зловживання Росією примусовим нав'язуванням громадянства РФ населенню тимчасово окупованого Криму. Вимагаємо від Російської Федерації скасувати рішення "суду" і негайного звільнити громадянина України Костянтина Ширінга, а також всіх незаконно утримуваних нею українських громадян", - заявили в МЗС.
У міністерстві закликали міжнародне співтовариство засудити застосування Росією практики системних політичних репресій проти громадян України у тимчасово окупованому Криму, посилити політико-дипломатичний тиск на Росію, продовжити активно протидіяти порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права на півострові, в тому числі в рамках Кримської платформи.
Раніше так званий "Верховний суд Криму" призначив 61-річному Костянтину Ширінгу 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням в "шпигунстві".
Ширінг і російський військовослужбовець Тетяна Кузьменко були затримані ФСБ РФ за нібито участь в "українській розвідувально-диверсійної групи". За версією ФСБ, Ширінг нібито отримував від Кузьменко, яка служила у військовій частині прапорщиком, відомості про чисельність особового складу полку, ракетний і другом озброєнні, місцях його дислокації.
Раніше адвокат Микола Полозов повідомив, що умови утримання в тюрмах Росії політв'язнів громадян України погіршилися. Юрист підкреслив, що це системна практика поширена в різних пенітенціарних установах, в різних регіонах, в тому числі в тюремних лікарнях.
Також повідомлялося, що перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, який незаконно утримується під вартою в окупованому Криму, передав лист на свободу.