UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС: Україна врятувала в Ізраїлі пораненого хлопчика та отримала інформацію про ймовірну загибель ще трьох громадян

Нашій стороні вдалося знайти п'ятьох українців, які вважалися зниклими.

Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що українські дипломати провели успішну рятувальну операцію — вивезли з ізраїльського міста Сдерот українського хлопчика. На своїй сторінці в Facebook він розповів, що той отримав поранення під час нападу бойовиків.

"Нині він перебуває в безпечному місці під опікою посольства. Йому надано медичну та психологічну допомогу", - зауважив Ніколенко. 

Українській стороні вдалося знайти п'ятьох громадян, які вважалися зниклими. Натомість з‘явилася інформація про можливу загибель інших двох українців в Ізраїлі та одного у секторі Газа, зараз її перевіряють. 

"Загалом за минулу добу оперативний штаб МЗС України опрацював понад 200 звернень громадян. Фіксуємо масове скасування авіарейсів. Шукаємо рішення для допомоги нашим людям виїхати з країни, - розповів Ніколенко. - Дипломатична установа в Рамаллі підтримує постійний зв‘язок з українською громадою. Опрацьовуємо потенційні евакуаційні маршрути". 

Читайте також: Росіянка прийшла до посольства Ізраїлю з плакатом проти тероризму, але її затримали за дискредитацію армії РФ

Нагадаємо, вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого удару по Ізраїлю й заявили про проведення операції "Шторм Аль-Акса". В країні оголосили стан війни. ЦАХАЛ у відповідь почав активно атакувати військові об'єкти в секторі Гази, а прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху заявив, що армія країни має намір повністю знищити терористів. 

Станом на 9 жовтня кількість загиблих внаслідок атаки ХАМАС зросла до 600 людей, серед них дві українки (інформація уточнюється МЗС). Тіла більше ніж 250 жертв було виявлено на місці музичного фестивалю, який проходив біля кордону. Також відомо про понад 2 тисячі поранених та понад 750 зниклих безвісти.

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова "Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?".