Рішення парламенту Криму про прийняття декларації про незалежність абсолютно правомірне. Про це сказано в заяві МЗС Російської Федерації.
"МЗС Росії вважає рішення парламенту Криму абсолютно правомірним. Російська Федерація буде повною мірою поважати результати вільного волевиявлення народів Криму під час референдуму, на який, як відомо, запрошено спостерігачів від ОБСЄ та двосторонньої лінії", - підкреслили у відомстві.
"11 березня постановою Верховної Ради Криму прийнято декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і Севастополя, згідно з якою, у разі ухвалення на референдумі 16 березня рішення про входження до складу Росії, Крим буде оголошений незалежною та суверенною державою з республіканською формою правління. Згідно з документом, Крим буде демократичною, світською і багатонаціональною державою, яке зобов'язується підтримувати мир, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду на своїй території. Крим як незалежна і суверенна держава у разі відповідних результатів референдуму звернеться до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим на основі відповідного міждержавного договору до складу Російської Федерації нового суб'єкта Російської Федерації", - розповіли у МЗС Росії.
Також у відомстві повідомили, що у декларації міститься міжнародно-правове обґрунтування цього кроку з посиланнями на Статут ООН та інші міжнародні документи, а також висновок Міжнародного Суду ООН від 22 липня 2010 року щодо Косово. У згаданому висновку, прийнятому за запитом Генеральної Асамблеї ООН за ініціативою Сербії, Міжнародний Суд підтвердив той факт, що одностороннє проголошення незалежності частиною держави не порушує норм міжнародного права. Цей же висновок чітко пролунав під час Міжнародного Суду слухань, зокрема, в документах та виступах офіційних представників США, Великобританії, Франції, Німеччині, Австрії, Данії та інших західних країн. Матеріали про позицію Міжнародного Суду і згаданих західних представників розміщуються на сайті МЗС.
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України вимагала від кримського парламенту переглянути рішення щодо проведення референдуму про статус Криму, прийняте 6 березня. У разі, якщо кримські депутати не зроблять цього до 12 березня 2014 року, у Верховній Раді України будуть ініціювати питання про дострокове припинення повноважень Верховної Ради АР Крим.
Проведення референдуму у Криму засуджують і не мають наміру визнавати більшість країн Євросоюзу і США. В ОБСЄ заявили, що не розглядають запрошення кримських сепаратистів взяти участь у референдумі. !zn