UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС допоможе МОЗ зібрати інформацію про розробки ліків проти коронавірусу

Міністр закордонних справ дав відповідне розпорядження.

Міністерство закордонних справ України стежитиме за інформацією про нові наукові розробки і кращі практики в боротьбі з коронавірусом, повідомив ZN.UA глава МЗС Дмитро Кулеба. Всю зібрану інформацію буде отримувати Міністерство охорони здоров'я.

"МЗС України запровадив постійний моніторинг інформації про нові наукові розробки і найкращі практики в сфері боротьби з коронавірусом по всьому світу. Моє відповідне доручення отримали всі закордонні дипломатичні установи України. Всю зібрану інформацію про нові підходи та практику діагностики, лікування, попередження поширення коронавірусу за кордоном, ми передаватимемо в Міністерство охорони здоров'я", - повідомив Кулеба, відповідаючи на питання, чи допомагатиме МЗС збирати інформацію в інших країнах про ефективні ліки.

Голова дипломатичного відомства зазначив, що подолання пандемії коронавірусу – це глобальний виклик відповідь на який шукають по всьому світу.

"У той час, коли в Україні з'являються перші випадки захворювання, деякі країни вже накопичили практичний досвід стримування епідемії та ефективних підходів до її подолання. Україна має тримати руку на пульсі наукового та практичного прогресу, щоб якомога швидше впроваджувати ті заходи, які запобігатимуть поширенню вірусу та зберігатимуть здоров'я і життя наших громадян - як пацієнтів, так і лікарів", - зазначив Кулеба.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавіруса. Станом на 20 березня, число людей з Covid-19 зросла до 244 523 чоловік.

16 березня перший чоловік отримав експериментальну вакцину від коронавірусу. Також при лікуванні Covid-19 використовують різні препарати і методи.

Зокрема, китайські лікарі заявляли про те, що допомогти тим, хто заразився, може переливання плазми крові від тих, хто пішов на поправку. Також проводяться клінічні дослідження антивірусного препарату Remdesivir Gilead Sciences Inc., розробленого для Еболи і атипової пневмонії.

В Таїланді при лікуванні коронавірусу використовували комбінацію препаратів проти ВІЛ "Лопінавір/Ритонавір" і значних доз озельтамівіру, призначеного для лікування грипу.

За словами спікера китайського міністерства науки і технологій Чжан Сіньмінь, в клінічних випробуваннях обнадійливі результати дав також препарат фавіпіравір, який використовують для лікування нових штамів грипу.