UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВС закупило для підслідних електронні браслети

Правоохоронці встановлюють в обласних і районних управліннях устаткування щодо спостереження за підслідними за допомогою електронного браслета.

Правоохоронці вже закупили півтисячі пристроїв, за допомогою яких можна буде цілодобово стежити за порушниками, що знаходяться під домашнім арештом.

Міліція готується надягати електронні браслети на ноги або руки тих порушників закону, яких суд поміщає під домашній арешт. Відповідно до нового КПК, підозрюваних у нетяжких злочини можуть відправляти не в СІЗО, як раніше, а додому, а щоб не втекли, на них повинні бути браслети, за допомогою яких правоохоронці будуть відстежувати місцезнаходження арештанта, пише Сегодня .

Відомство вже закупило ці пристрої і вони пройшли тестування. Коли надягнуть перший браслет на підслідного - правоохоронцям сказати важко. "Під домашнім арештом зараз знаходяться 467 осіб, за ними спостерігають дільничні міліціонери, - розповів спікер МВС Володимир Поліщук.

За його словами, в наявності у відомства є 527 електронних браслетів, але поки жоден з них не надягли на арештанта. "Зараз в обласних і районних управліннях встановлюється обладнання, завдяки якому браслет і буде працювати. За словами Поліщука, вже пройшли навчання для операторів, які будуть відстежувати на моніторах місцезнаходження зловмисників.

Правоохоронці кажуть, що домашнім в'язням доведеться ходити з електронним браслетом всюди - навіть у душ. Тому більшість моделей таких пристроїв, у тому числі й ізраїльські, які купила Україна, - водонепроникні. Знімати браслет самостійно заборонено. Та й зробити це непросто: вони закриваються на засувку, яку, щоб відкрити, треба розрізати. А якщо хтось спробує це зробити - оператор побачить це на моніторі, і суд зможе замінити домашній арешт на СІЗО.

Арештанти в Росії, де браслети надягають сотнями, розповідають, що просять вішати їм такий прилад не на руку, а на ногу - щоб його бачили менше людей. Щоправда, жінкам цей варіант не дуже підходить - заважає носити чоботи. При цьому домашні в'язні стверджують, що будь-які такі незручності з браслетом - ніщо у порівнянні з жахіттями у СІЗО. !zn

Читайте також:

В Януковича відзвітували про 100 днів дії нового КПК: істотно розвантажилися СІЗО

В Україні ймовірність повернутися з СІЗО додому без обвинувального вироку становить 0,38%

Чиновники запевняють, що в українських в'язницях стає все краще і краще