UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВС оприлюднило понад тисячу кримінальних справ про Голодомор

Оцифрування документів з архіву МВС ще триває.

В Україні оцифрували та оприлюднили на мапі тисячі кримінальних справ періоду Голодомору 1932-1933 років. Оцифруванням займалося міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. 

Свого часу унікальні документи були засекречені комуністичним режимом.Вони містять факти зумисного ретельно спланованого знищення українського народу та показують масштаби злочинів, механізми їх вчинення. Розсекречені справи свідчать, що апогей геноциду припав на березень-червень 1933 року.

На електронній мапі вже оприлюднено фотокопії збережених 1022 архівних справ, а також інформацію про 1024 справи, які були знищені у 1956 році. Оцифрування документів з архіву МВС та нанесення їх на інтерактивну мапу ще тривають.

Читайте також: ПАРЄ визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

В МВС уточнюють, що враховуючи на знищення частини інформації, деякі позначки на мапі про випадки людоїдства розміщені не за місцем скоєння, а за місцем знаходження слідчих підрозділів.  

 “Ці матеріали доводять, що голод був свідомим інструментом упокорення українського народу. Ми повинні пам’ятати про це, щоб ніколи не поступатися своєю свободою”, – наголосив Клименко.

У відомстві додали, що розпочато роботу з верифікації та нанесення на мапу інформації про випадки людоїдства, отриманої з документів, що зберігаються в інших архівах, музеях, а також свідчень очевидців Голодомору.

Нагадаємо, 23 листопада в Україні згадують жертв голодоморів 1921-22, 1932-33 та 1946-47 років. Ця пам'ятна дата щороку припадає на четверту суботу листопада.