UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВС надсилатиме кримінальні справи про злочини російських солдатів до міжнародного трибуналу – де подати заявку

Свідчення можна надіслати на адресу офісу головного прокурора Міжнародного кримінального суду. В Україні є і своя внутрішня база військових злочинів.

Чималу частину кримінальних проваджень щодо окупантів українська сторона збирається подати саме до міжнародного трибуналу. Про плани офіційного Києва, акцентуючи на звірствах росіян, зокрема в Бучі, заявив в ефірі телемарафону радник глави МВС Ростислав Смірнов.

Чиновник визнав, що наразі українські правоохоронці не завжди мають можливості безпосередньо дістатися до солдатів, що чинили безчинства:

 «Ми маємо розуміти, що велика кількість безпосередньо цих справ готуються, у першу чергу, до подачі саме у міжнародний трибунал. Бо ми прекрасно розуміємо, що в нас немає змоги притягнути (деяких – ред.) солдат рф, наприклад, тих самих нелюдів, які були у Бучі», – сказав він.

Читайте також: Бучанська різанина: у Німеччині розслідують витік розвідданих про масові вбивства на Київщині  

Кладовище похованих внаслідок безчинств росіян в Ірпені

Ключовою потребою наразі є збирання доказової бази, кваліфікація злочинів і подальша їх передача саме у міжнародний трибунал.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений The Ukrainian journal (@the_ukrainian_journal)

Нагадаємо, наразі основним органом, що розглядає вчинення злочину геноциду, злочинів проти людяності і воєнних злочинів є Міжнародний кримінальний суд в Гаазі.

Докази російської агресії як від свідків, так і від жертв в Україні збирають на єдиній загальнодержавній платформі https://warcrimes.gov.ua/  

А на міжнародному рівні свідчення можна надіслати на адресу офісу головного прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана - otp.informationdesk@icc-cpi.int.  Тут варто вказати дату, час, місце, будь-які додаткові обставини.

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики, доктор юридичних наук, професор та автор DT.UA  Олександр Мережко розглянув актуальні питання щодо судилища над окупантами. Детальніше – в його статті Міжнародний трибунал для Путіна і його поплічників: як можна їх покарати.