UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВС готується впровадити нові водійські посвідчення і зміни в ПДР

масштабна Реформа і передбачає подорожчання адмінпослуг.

До Стратегії реформування державного управління України на 2016–2020 роки МВС долучилося розробкою законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації законодавства та визначення переліку адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ)", який передбачає чимало змін для численної армії українських водіїв. Ідеться про нові водійські посвідчення з електронним чіпом та обмежений термін їх дії, зміну процедури отримання прав і нові відмітки в них. А ще - про акредитацію для автошкіл та інструкторів, зміни при складанні іспитів, нові категорії транспортних засобів та правила для водіїв-новачків. А для боржників - обмеження при реєстрації купівлі-продажу транспортних засобів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Кириленко. За її словами, реалізація зазначених норм, як сподіваються розробники закону, сприятиме створенню належної транспортної політики щодо отримання водійських посвідчень, підвищенню безпеки дорожнього руху та вільному пересуванню наших громадян.

"Одне слово, реформа масштабна і, крім усього іншого, передбачає подорожчання адмінпослуг. Щоб вона не звалилася на громаду як сніг на голову, МВС вирішило заздалегідь розмістити законопроект на своєму офіційному сайті. Зауваження та пропозиції до проекту від фізичних і юридичних осіб, їх об'єднань приймаються впродовж місяця з дати опублікування в письмовому або в електронному вигляді, - зазначає експерт. - Документ викликає неабияку зацікавленість, оскільки зачіпає широку сферу життєдіяльності, що стосується не лише водіїв, а й усього суспільства (всі ми якщо не водії, то пасажири). Нині автомобільна система України налічує понад 9,2 млн транспортних засобів, у тому числі: 6,9 млн легкових автомобілів, близько 250 тис. автобусів, 1,3 млн вантажівок, понад 840 тис. одиниць мототранспорту".

Детальніше про реформу для водіїв читайте в статті Тетяни Кириленко "Чіпована права з обмеженим строком дії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".