Міжнародний валютний фонд вказуэ на ослаблення реформаторських зусиль влади України.
"Ми бачимо деяке уповільнення реформ", - сказав глава європейського департаменту Фонду Пол Томсен під час брифінгу у Вашингтоні в п'ятницю.
У теж час він відзначив, що Україні критично важливо деполітизувати процес формування цін на енергоресурси для подальшого просування по програмі співпраці з МВФ.
Британія очікує від уряду України прискорення реформ, підкреслюючи необхідність викорінення корупції.
На думку британського і канадського політолога українського походження Тараса Кузьо, реформи в Україні ще не померли через п'ять причин. По-перше, на думку Кузьо, український уряд контролює парламент, а не президент, як часто вважають. По-друге, Україна створила ряд важливих інститутів для боротьби з корупцією та зміцнення верховенства закону. по-третє, програма децентралізації, яка почалася чотири роки тому, передала частину влади місцевим організованим громадам по всій Україні. Четверта причина щодо успіхів у встановленні гендерної рівності. П'ята причина - Україна серйозно поліпшила свої сили безпеки.
У свою чергу, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе наголошувала, що реформи дадуть ефект через три, п'ять або десять років. За її словами, міфологія вимагає ефекту "тут і зараз", а теза "євроінтеграція дає все" - найпростіша ідеальна для використання в популістській риториці.
Детальніше про європейську трансформацію України читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе ""Не так тії вороги, як добрії люди": кому ще заважає євроінтеграція" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".