У сфері антикорупції місія МВФ хоче від Києва прозорої процедури добору суддів Антикорупційного суду, а сам суд повинен повністю запрацювати вже навесні 2019 року. Крім того, МВФ наполягає на прозорому розслідуванні "справи Холодницкого", призначенні професійних аудиторів НАБУ, а також проведенні його аудиту.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Коваленко. За її словами, ці питання обговорюються на найвищому рівні, в тому числі повинні були обговорюватися особисто президентом Порошенко в ході його візиту в Нью-Йорк на засідання Генасамблеї ООН.
Автор підкреслює, що стосується бюджету, для МВФ важливі не тільки підготовка і подача його в парламент, але і голосування держбюджету у Верховній Раді в цілому. І тут виник один з основних моментів напруги на переговорах, адже Україні потрібні гроші терміново (до кінця року потрібно погасити 1,7 млрд дол.), а бюджет парламент навряд чи прийме раніше кінця листопада або грудня, що відкладає підписання угоди з Фондом на кілька місяців. Але як українська сторона не намагалася поміняти позицію місії, це не вдалося.
"Від'їзд місії повинен бути сигналом для України з боку Фонду, що з цих питань, в тому числі в питанні голосування за бюджет, він не готовий йти на поступки", - говорить близький до переговорів з МВФ з боку України співрозмовник DT.UA.
Детальніше про проблеми з черговим траншем МВФ читайте у матеріалі Ольги Коваленко "Передвиборний stand-by" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".