UA / RU
Підтримати ZN.ua

Муженко розповів, скільки отримуватимуть військовослужбовці у 2016 році

Начальник Генштабу озвучив розміри грошових окладів рядового і командного складу ЗСУ після прийняття нового бюджету.

Грошове забезпечення кадрових і мобілізованих військовослужбовців у 2016 році буде збільшено, заявив начальник Генерального штабу України, генерал Армії Віктор Муженко в інтерв'ю "5 каналу".

За його Муженко, місячний оклад рядового ЗСУ буде становити 7 000 гривень, офіцери будуть отримувати більше.

"Планується, що оклад командира бригади буде на рівні 14-ти тисяч, командира батальйону – 12-ти тисяч, командира роти – 10-ти тисяч. Командир взводу буде отримувати на тисячу менше і так далі по всіх категоріях", − уточнив генерал.

Муженко також зазначив, що оклади мобілізованих військовослужбовців і кадрових військових не відрізняються, а в деяких випадках перші отримують більш високе грошове забезпечення з урахуванням заробітної плати на колишньому місці роботи.

Начальник Генштабу повідомив, що командування планує ввести фіксовану надбавку для військових, які несуть службу в зоні АТО.

"Ми плануємо виплачувати фіксовану суму незалежно від посади і посадового окладу... Наприклад, буде встановлена надбавка в п'ять або шість тисяч, і вона буде нараховуватися як рядовому, так і офіцерові, тому що ризик для життя один, я думаю, це буде справедливо", − підсумував Муженко.

5 грудня повідомлялося, що Україна в 2016 році на 30% збільшить витрати на розвиток озброєнь.

4 грудня президент України Петро Порошенко заявив, що в 2015 році в Збройні сили України було поставлено близько 34 тисяч нових і модернізованих зразків озброєння.

Загальний та спеціальний фонд оборонного бюджету України на 2016 рік складатиме близько 113 мільярдів гривень.

2 грудня повідомлялося, що президент України Петро Порошенко поставив вимогу до Кабінету міністрів України виділити 5% від ВВП у державному бюджеті країни на 2016 рік.

26 листопада повідомлялося, що президент США Барак Обама підписав оборонний бюджет США-2016 з $ 300 млн військової допомоги для України.

3 листопада український парламент посилив захист прав мобілізованих у відносинах з роботодавцями.