UA / RU
Підтримати ZN.ua

Муженко пропонує посилити охорону арсеналів, замінивши ВОХР батальйонами охорони і забезпечення

У Генштабі ЗСУ вже готують пропозиції щодо збільшення кількості військовослужбовців.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко наголосив на необхідності посилення військовий об'єктів в Україні у зв'язку із подіями у Сватовому, Волновасі, Балаклії, Маріуполі та Калинівці, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

"На цей час ми готуємо пропозиції щодо заміни ВОХР (воєнізованої охорони – ред.) батальйонами охорони та забезпечення, до складу яких входитимуть як підрозділи охорони, так і такелажні підрозділи та підрозділи механізації. Це, безумовно, призведе до збільшення загальної чисельності Збройних сил. У зв'язку з цим ми готуємо пропозиції до Закону України "Про чисельність Збройних сил України", - наголосив він під час виступу в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського у вівторок, 3 жовтня.

На думку головнокомандувача ЗСУ, усі події, які протягом останніх двох років трапилися на українських арсеналах, мають ознаки диверсій і, ймовірно, були наслідком діяльності ворожих спецслужб.

"Надзвичайні події на арсеналах (складах) поблизу Сватового, Волновахи, Балаклії, Маріуполя, Калинівки є нічим іншим, як результатом спеціальної операції. Не маючи змоги досягти своїх цілей на сході України військовим шляхом, противник переносить основні зусилля в глибину нашої країни. При цьому їх пріоритетним завданням, вочевидь, є знищення саме тих засобів ураження, виробництво яких в Україні не здійснюється, а закупівля є неможливою", - зазначив начальник Геншабу ЗСУ.

Він також підкреслив той факт, що з державного бюджету почали виділятись кошти на обладнання місць зберігання озброєння і боєприпасів та організацію охорони складів. Але обсяги проблеми потребують років на її вирішення, вважає головнокомандувач ЗСУ. Муженко також наголосив на важливості консолідації українських можновладців.

"Намагання певних політичних сил в нашій державі використати ці надзвичайні події на складах і арсеналах у своїх власних інтересах не покращує загальну ситуацію", - додав Муженко.

Нагадаємо, ввечері 26 вересня зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області.

Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта.

Унаслідок пожежі на складі боєприпасів постраждали дві людини. Понад 30 тисяч жителів довколишніх населених пунктів евакуйовано. 28 вересня людям дозволили повернутися в свої будинки.

Кабінет міністрів України виділив 100 млн гривень на ліквідацію наслідків вибухів на складі боєприпасів Збройних сил України під Калинівкою.

Військова прокуратура кваліфікувала вибухи на складі боєприпасів поблизу міста Калинівка Вінницької області як диверсію.

Детальніше про НП на 48-му арсеналі ЗСУ в селі Калинівка Вінницької області читайте у матеріалі Юрія Бутусова "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".