UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ затвердило нові карантинні заходи в дитсадках

Правила розроблені для співробітників, дітей та батьків.

Міністерство охорони здоров'я України затвердило нові карантинні заходи в дитячих садах країни.

Температуру тіла необхідно буде перевіряти у дітей тільки на вході, а раніше це робили через кожні чотири години, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Персонал

Вихователі та інші співробітники установ допускаються тільки після виміру температури та при наявності захисної маски.

При цьому маски можуть не використовуватися під час занять з дітьми в групах, але при переміщенні по дитсадку надягати маску обов'язково. Всі співробітники при спілкуванні між собою повинні бути виключно в масках.

Якщо температура у співробітника вище +37,2 або є ознаки ГРВІ, він не допускається до роботи. Якщо температура підвищилася або ознаки ГРВІ проявилися ще вдома, то цей працівник не виходить на роботу.

Діти

Температурний скринінг дітей проводиться тільки при вході. Якщо є ознаки ГРВІ або температура тіла вище +37,2, то при відсутності батьків дітей потрібно ізолювати в спеціальному приміщенні, повідомити батьків і прийняти узгоджене рішення про необхідну допомогу дитині.

Читайте також: Кабмін готується до нового карантину

Вихователь бере дитину вранці та передає батькам в кінці дня виключно на території дитсадка, але не в його приміщеннях. При поганій погоді цей процес повинен проводитися в спеціальних приймальних приміщеннях або роздягальнях. Батьки обов'язково повинні бути в масках.

Термометрія, обробка або миття рук дітей проводяться в ігровій формі і по особистому прикладу педагогічного працівника.

Карантин

При введенні карантину заборонено:

Також персоналу необхідно стежити за дотриманням правил особистої гігієни, в тому числі з наявністю антисептиків на вході в дитячий сад.

Перед відкриттям приміщення необхідно провітрити протягом 15 хвилин, а кімнати повинні по черзі провітрюватися протягом дня, але без присутності дітей.

Нагадаємо, Україна може вийти із зеленої зони карантину вже через 2-3 тижні, заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко. За його словами, зараз система охорони здоров'я більш готова до боротьби з COVID-19, ніж півтора роки тому.

На сьогодні високі показники госпіталізації хворих коронавірусів спостерігаються в шести областях, повідомив Ганіченко. Найкритичнішою з точки зору статистики по захворюваності є Чернівецька область, де рівень захворюваності коронавірусів становить 83 особи на 100 тисяч населення.

Кілька днів тому міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на одному з телеканалів заявив, що новий навчальний рік почнеться в повноформатному режимі, але пізніше він розповів, що у МОН є три варіанти, які по можливості будуть міксувати між собою.

За словами Шкарлета, в МОН сподіваються, що протягом вересень і жовтень проблем не буде, оскільки цього періоду не характерно велика кількість сезонних захворювань. Однак якщо говорити про увесь навчальний рік, то у міністерства є три варіанти.