Заступниця міністра охорони здоров'я Младена Качурець подала у відставку через три місяці після призначення, заявивши, що трансформація охорони здоров'я в міністерстві не продовжується, а процеси прийняття рішень є абсолютно непрозорими.
"Я вірю в те, що українці заслуговують на життя в країні, де медична освіта – це цінність, а не товар, де людей лікують лікарі, які знають, вміють і хочуть допомагати пацієнтам та відповідають за свою діяльність, де медичні працівники мають всі можливості для саморозвитку і обміну досвідом з колегами по всьому світу. Маю намір продовжувати працювати над втіленням ідей, що лежать в основі трансформації системи. Але не в цьому складі МОЗ. Прийняла рішення про відставку. Відповідну заяву подано керівництву. Трохи більше трьох місяців тому я погодилась стати заступником Міністра охорони здоров'я. Погодилася, бо була переконана, що нове політичне керівництво міністерства, як і було задекларовано перед журналістами, прийме естафету трансформації охорони здоров'я та спільно із сильною командою держслужбовців продовжить втілювати заплановане. … Однак вже з перших днів після призначення стало зрозуміло, що про командну роботу та формування спільної політичної позиції не йдеться", - написала Качурець в Facebook.
За її словами, ключові політичні рішення МОЗ приймаються без обговорення з працівниками, а спроби налагодити командну роботу блокуються або ігноруються. Також у відомстві досі немає наказу про розподіл обов'язків між заступниками, тому вони не можуть повноцінно працювати.
"Одночасно з діяльністю заступників певні паралельні завдання могли ставитися радникам в обхід заступників, а після скасування інституту радників - тим самим людям, але вже без відповідного статусу", - зазначила замміністра.
Ще однією причиною для звільнення заступниці міністра стали домовленості з "самопроголошеним" керівництвом Одеського медуніверситету. Вона вважає це "чітким сигналом, що держава в особі Міністерства охорони здоров'я схвалює будь-які, навіть рейдерські методи боротьби управління університетом і розпил державних коштів".
Качурець вважає, що в Міністерстві охорони здоров'я під приводом широкого діалогу і обліку всіх позицій фактично підтримується відновлення позицій "тих, кому комфортно і вигідно залишати старі корупційні схеми".
"За три місяці я переконалася, що політичні рішення відкладаються, а публічно озвучується позиція, яка не обговорювалася всередині МОЗ або обговорювалася без участі фахівців, які безпосередньо над ними працюють. Сотні сторінок аналітичних записок, матеріалів, проєктів рішень, наданих міністру в різних формах - не беруться до уваги або вважаються недостатніми без пояснення позиції. Я як заступник міністра вважаю неприпустимим такий незрозумілий і непрозорий процес прийняття / неприйняття рішень. Залишатися далі на посаді для мене з багатьох причин - це компроміс з совістю, на який я не піду", - підсумувала жінка.
Нагадаємо, 4 вересня Кабмін звільнив в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун, яка керувала відомством з літа 2016 року, і її заступників Павла Ковтонюка й Олександра Лінчевського. Посаду міністра охорони здоров'я зайняла Зоряна Скалецька. Її радниками стали Ольга Голубовська, Олександр Чумак, Дмитро Раїмов, Михайло Загрійчук, Андрій Гук, Андрій Семиволос і Олена Сімоненко.
У приватному листуванні, яка потрапила в об'єктив журналістів, депутат Михайло Радуцький назвав Скалецкую "своєю людиною". А очолюваний ним комітет звернувся до Рахункової палати Госаудитслужбу з вимогою перевірити роботу Міністерства охорони здоров'я за час роботи Супрун.